- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

W Biłgoraju powstanie kolejna hala sportowa?

Władze powiatu biłgorajskiego podpisały umowę z wykonawcą na opracowanie pełnobranżowej i kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy hali sportowej w kompleksie dydaktycznym Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju.

- Reklama -

Wartość umowy na dokumentację, która wykonana ma być do 7 października br., opiewa na około 100 tys. zł.
Ma powstać obiekt sportowy wraz z zapleczem sanitarnym oraz infrastrukturą zewnętrzną towarzyszącą i zagospodarowaniem terenu – podkreśla Andrzej Łagożny, członek Zarządu Powiatu.

– Planujemy w tej chwili kolejną inwestycję w infrastrukturę sportową w naszym powiecie. W dniu dzisiejszym podpisaliśmy umowę na wykonanie dokumentacji na budowę hali przy RCEZ w Biłgoraju. Jeżeli chodzi o wykonawstwo obiektu, ciężko na chwilę obecną mówić o konkretnej kwocie. Umowa na wykonanie dokumentacji opiewa na ponad 97 tys. zł. Założenie nasze jest takie, by powstała sala gimnastyczna jako pole do gry, ale także zaplecze w postaci szatni, pokoje trenerów i nauczycieli, a także sanitariaty. Część socjalna planowana jest jako dwukondygnacyjna z szybem windowym z windą, a w dolnej kondygnacji planujemy, że znajdzie się miejsce na ulokowanie np. siłowni – zaznacza Tomasz Rogala, wicestarosta biłgorajski.

Jak zauważa Andrzej Łagożny, Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej jest jedną z największych szkół w powiecie biłgorajskim. – Placówka dysponuje obecnie mała halą, która jest niewystarczająca, i boiskiem zewnętrznym wraz z siłownią zewnętrzną, ale z tych obiektów korzystać można jedynie przy sprzyjających warunkach atmosferycznych i pogodowych. W tym temacie wielokrotnie interpelował i rozmawiał z Zarządem Powiatu radny Mirosław Późniak, który jest nauczycielem wychowania fizycznego w RCEZ i twórcą „Rowerowej Klasy”. Podnosił on m.in. konieczność budowy takiego nowoczesnego obiektu. Między innymi też z jego inicjatywy postanowiliśmy, że taka inwestycja winna być wykonana – podkreśla Andrzej Łagożny.

– Oczywiście musieliśmy wziąć pod uwagę warunki i możliwości w tym te, które dyktuje teren, na którym hala miałaby powstać. Odciągały się więc decyzje, w którym kierunku pójść, w jaki sposób to zrobić, by nie było takiej sytuacji, że zainwestowało się w coś, co jest niefunkcjonalne. W wyniku konsultacji i rozmów powstała koncepcja i teraz realizujemy kolejny krok, czyli podpisanie umowy na projekt – dodaje Łagożny.

- Reklama -

Plan budowy sali gimnastycznej przy „Elektryku” nie jest jedyną inwestycją w infrastrukturę sportową, jaką realizuje powiat biłgorajski. W zeszłym roku odebrana została nowo wyremontowana hala przy Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących. Wartość tej inwestycji to ponad 2,5 mln zł. Zakres prac obejmował wykonanie nowych sufitów podwieszanych, wytłumienie ścian, wymianę stolarki drzwiowej w hali dużej i małej, naprawę płyt boisk w obydwu halach, remont sanitariatów z przystosowaniem ich do osób niepełnosprawnych wraz z dostosowaniem wejścia do hali sportowej dla osób niepełnosprawnych.

– Przypomnę, iż realizować będziemy także modernizację boiska przy „Budowlance” wraz z lokalizacją bieżni czy rzutni w dal wraz z zapleczem. Koszt tej inwestycji to ponad 10,7 mln zł. Planujemy także modernizację i przebudowę krytej pływali w Biłgoraju. To wszystko będzie doskonale służyć zarówno uczniom, jak i mieszkańcom naszego powiatu. Należy dodać, że inwestujemy cały czas w oświatę. Wspomnę m.in. o podnoszeniu kompetencji nauczycieli, płatne praktyki zawodowe uczniów czy doposażanie klasopracowni praktycznej nauki zawodu. Chodzi tutaj o wydatki rzędu 5 mln zł – informuje wicestarosta Rogala.

/Starostwo Powiatowe w Biłgoraju

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.