Czy osuszacze powietrza są skuteczne?

Zwykle nie zwracamy na ten problem zbyt wielkiej uwagi, gdyż jego konsekwencje nie są natychmiastowo odczuwalne.

Przeprowadzka do swojego pierwszego mieszkania wiąże się z obowiązkami i odpowiedzialnością, która na początku może nas przytłoczyć. Konieczność płacenia rachunków w terminie, odetkanie zlewu i rozszyfrowanie tego jak działa piec gazowy to tylko początek długiej listy zagadek, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć. XXI wiek obdarowuje nas jednak niezliczoną ilością wynalazków i sprzętów, które mają ułatwić nam codzienne funkcjonowanie w swoich domu. Większość osób posiada w swoim mieszkaniu odkurzacz, żelazko i czajnik. Są to elementy wyposażenia, które pomagają w sprzątaniu bądź gotowaniu. Dzięki nim możemy zadbać o wysoki poziom swojego życia – każdego dnia. Są jednak takie potrzeby, których realizacja nie wydaje nam się pilna, a które mogą w znacznym stopniu wpływać na nasze zdrowie. Jedną z nich omówimy w poniższym artykule – jest to odpowiednie nawilżenie powietrza w pomieszczeniach, w których przebywamy na co dzień. Zwykle nie zwracamy na ten problem zbyt wielkiej uwagi, gdyż jego konsekwencje nie są natychmiastowo odczuwalne. Zbyt wysoka wilgotność powietrza powoduje powstawanie grzyba i pleśni w mieszkaniu, a to może mieć katastrofalne skutki dla naszego zdrowia – oraz w szczególności dla zdrowia przebywających w domu dzieci. Oprócz tego przyczynia się to również do konieczności zwiększenia ogrzewania i częstszych remontów. W jaki sposób możesz radzić sobie ze zbyt wysoką wilgotnością powietrza? Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup sprzętu, który powinien stanowić niezbędne wyposażenie każdego domu – obok wspomnianego wcześniej żelazka czy czajnika. Tym urządzeniem jest osuszacz powietrza. W dalszej części możesz dowiedzieć się więcej na temat sposobu jego działania.

Jak działa osuszacz powietrza?

Podstawową informacją, jaką musisz znać na temat tego jak działa osuszacz powietrza jest to, że wychwytuje on wodę z powietrza i pozbywa się jej. Odbywa się to poprzez zasysanie jej wentylatorem, który następnie skrapla ją i w postaci wody odprowadza do specjalnego zbiornika. Urządzenie to, czyli inaczej także odwilżacz powietrza bądź osuszacz wilgoci – jest łatwo dostępne dla każdego i może w bardzo prosty sposób pomóc Ci dobrać odpowiedni poziom wilgotności w twoim mieszkaniu.

jakdzialaosuszaczpowietrza.jpg

Jeżeli zastanawiasz się nad tym, czy osuszacze powietrza są skuteczne to zwróć uwagę na wiele dostępnych modeli, które swoją mocą i wielkością dopasowane są do powierzchni pomieszczenia, które mają wysuszyć. Oczywiste jest, iż mieszkanie dwupokojowe nie będzie wymagało takiego samego osuszacza, jak np. hala produkcyjna. Wśród dostępnych rodzajów do najpopularniejszych należą adsorpcyjne i kondensacyjne.

Osuszacz powietrza adsorpcyjny

Adsorpcyjny osuszacz powietrza charakteryzuje się tym, że prowadzi do zwiększenia temperatury powietrza w pomieszczeniu, w którym jest umieszczony. Może to nie być zbyt komfortowe do codziennego funkcjonowania, więc ten pochłaniacz wilgoci nie jest raczej zalecany do domu. Możemy go ewentualnie umieścić w swojej piwnicy, gdzie trochę wyższa temperatura nie będzie aż tak odczuwalna dla mieszkańców. Są one używane przede wszystkim w magazynach, w których odpowiedni poziom wilgoci jest niezbędny do np. przechowywania żywności. Niektóre wyroby bądź produkty farmaceutyczne mogą utracić swoje właściwości i stać się niezdatne do użytku, jeżeli będą składowane w nieodpowiednich do tego warunkach.

Osuszacz adsorpcyjny, czyli inaczej elektryczny osuszacz powietrza składa się z bębna osuszającego który zasysa zawilgocone powietrze wychwytując z niego wilgoć. Ta następnie skrapla się do specjalnego zbiornika – a wysuszone powietrze wraca z powrotem do pomieszczenia. Znajduje on zastosowanie również np. na pokładach statków.

osuszaczpowietrzaadsorpcyjny.jpg

Elektryczny osuszacz powietrza gwarantuje przede wszystkim stałą wydajność, niski hałas podczas działania i skuteczność. Jeżeli pochłaniacz wilgoci jest potrzebny również do twojego domu – będzie to na pewno dobry wybór.

Osuszacz kondensacyjny

Drugim, z wymienionych wcześniej rodzajów osuszaczy powietrza jest osuszacz kondensacyjny. Jego działanie polega z kolei na wspomnianym już wcześniej zassaniu powietrza, które następnie zostanie skroplone i umieszczone w przeznaczonym do tego pojemniku na zewnątrz bądź wewnątrz danego urządzenia. Jest to najlepszy model do zastosowania w domu i nadaje się do każdego pomieszczenia.

osuszaczkondensacyjny.jpg

Kondensacyjny osuszacz powietrza nie wpłynie znacząco na poziom temperatury, więc nie musisz obawiać się tego, że cała twoja rodzina odczuje skutki jego działania. Jeżeli już, to będą one tylko pozytywne. Dzięki jego zastosowaniu szybko poczujesz różnice w zapachu, który w zawilgotniałym mieszkaniu mógł być do tej pory niezbyt przyjemny.

Samemu musisz zastanowić się nad tym czy osuszacz adsorpcyjny czy kondensacyjny lepiej sprawdzi się w twoim domu bądź miejscu pracy. Aby uzyskać więcej informacji możesz udać się także na stronę https://topowe-agd.pl/. Zwróć uwagę przede wszystkim na to jak dużą powierzchnię potrzebujesz wysuszyć i czy istotna jest dla Ciebie temperatura pomieszczenia. Nie zapominaj o tym, że mogą one mieć inną moc i poziom wilgotności. Zanim zaopatrzysz się w swój własny osuszacz – zapoznaj się także z opiniami innych jego użytkowników.

Osuszacze powietrza opinie

Informacje udzielone przez osoby korzystające wcześniej z danego sprzętu to najlepsze źródło wiedzy na temat właściwości danego produktu. To właśnie nimi powinieneś kierować się również podczas wyboru tego jaki osuszacz powietrza będzie najlepszy do twojego mieszkania.

Ogromna ilość osób, która walczy z problemem zbyt wysokiej wilgotności uważa osuszacze powietrza za coś, bez czego nie mogliby już normalnie funkcjonować. Ich brak byłby także katastrofalny w skutkach dla osób zajmujących się przechowywaniem wszelakich produktów – a przede wszystkim tych spożywczych.

osuszaczepowietrzaopinie.jpg

To, jaki osuszacz powietrza wybierzesz nie ma tak dużego znaczenia – ważne jest to, abyś zaczął go stosować. Wysoka wilgotność to w dalszym ciągu problem szeroko ignorowany, którego konsekwencje mogą objawić się dopiero po latach. Nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak duże znaczenie ma to dla naszego układu oddechowego.

Zainwestuj w urządzenie, które może poprawić jakość twojego życia.

Często ulegamy błędnemu przekonaniu, iż jeżeli na co dzień nie widzimy skutków działania danego czynnika – to nie musimy się nim przejmować. Nic bardziej mylnego. Wszelkie zarazki, smog i zanieczyszczenia znajdujące się we wdychanym przez nas powietrzu mają ogromny wpływ na stan naszego zdrowia. Ignorowanie tego problemu i dopuszczenie do powstania grzyba w mieszkaniu to przejaw skrajnej nieodpowiedzialności. Pamiętajmy, że w momencie, gdy zagnieździ się on w pomieszczeniu – jego usunięcie będzie żmudne i długotrwałe. Po co niepotrzebnie tworzyć sobie dodatkowe problemy, jeżeli wszystkiemu można zaradzić przy pomocy osuszacza powietrza?

Jeżeli jesteś dopiero na etapie przygotowywania swojego nowego mieszkania – również zadbaj o jego odpowiednie wysuszenie. Osuszacz sprawdzi się idealnie – w szczególności, jeżeli remont przeprowadzasz w okolicach jesieni. Uda Ci się dzięki niemu o wiele szybciej odparować zbędną wodę zarówno ze ścian jak i podłóg mieszkania.

- Reklama -

1 komentarz
  1. Patrycja mówi

    To prawda… jak juz grzyb sie pojawi to nawet osuszacz nie pomoze. Jak kupilismy nowe mieszkanie to od razu zainwestowalismy w osuszacz https://e-master.pl/product-pol-1611-Osuszacz-powietrza-Master-DH-720.html i od poczatku jest tak jak trzeba, zero problemow z wilgocia.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.