- Reklama -

- Reklama -

Czy byliśmy grzeczni? – mikołajki w Tarnogrodzie

Na to pytanie odpowiedzieć musieli sobie uczestnicy spotkania z Mikołajem, które odbyło się w czwartkowy wieczór w Tarnogrodzie. Wydarzenie to miało miejsce w małej sali gimnastycznej w budynku byłego gimnazjum, a przybyło na nie mnóstwo dzieci. Taniec, śpiew i dobra zabawa umilały czas.

- Reklama -

W związku z nadchodzącym świętem biskupa Miry, świętym Mikołajem, Tarnogrodzki Ośrodek Kultury zorganizował 5 grudnia spotkanie najmłodszych z ich grudniowym ulubieńcem. W spotkaniu tym wzięli udział najmłodsi w towarzystwie swoich rodziców i dziadków. Wydarzeniu towarzyszyły śpiewy, tańce oraz recytacja wiersza dla świętego. Całemu zdarzeniu towarzyszyła świąteczna oprawa z choinką, gwiazdkami i śnieżynkami w centrum.

- Reklama -

Do wspólnej zabawy zachęcała pomocnica Mikołaja. Jej zadaniem było zaproszenie do współpracy dzieci. Na początku przeczytała list od Mikołaja, Wymieniła warunki, jakie najmłodsi muszą spełnić, by przybył do nich z odległej Laponii. Następnie odbył się quiz na temat biskupa z Miry. Kolejnym punktem wydarzenia były występy artystyczne. Wśród nich były tańce wykonane w kategoriach wiekowych. Najmłodsi tańczyli do utworu „Boogie-woogie”, a starsi do piosenki „Sweet but psycho”. Wystąpiła też grupa wokalna z Tarnogrodu, wykonując piosenki o świętym Mikołaju. Na koniec pomocnica Mikołaja we współpracy z dziećmi wyrecytowała wiersz dla długo wyczekiwanego pana z brodą. Po spełnieniu wszystkich warunków z listu, w końcu do dzieci przybył Mikołaj. Zadając pytania, rozdawał wszystkim najgrzeczniejszym podarunki. Dzieci zaciekawione postacią świętego szczerze i zgodnie z prawdą odpowiadały na zadane pytania, śpiewając piosenkę lub recytując wierszyk. Na koniec pociechy mogły zrobić pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem.

 

J.P

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.