Czy będą podwyżki ciepła?

– Zrobię wszystko ze swojej strony, żeby podwyżka ceny za ciepło była jak najniższa – zapewnia nowy prezes Biłgorajskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Piotr Krawczyk, który na to stanowisko mianowany został 27 czerwca.

Obecny prezes BPEC Sp. z o.o. doświadczenie zawodowe zdobywał w tej firmie przez 11 lat na stanowisku wiceprezesa u boku Andrzeja Króla, który zakładem zarządzał od marca 2008 roku. W tym czasie nastąpiło przekształcenie Zakładu Energetyki Cieplnej (zakładu budżetowego) na spółkę prawa handlowego, którą obecnie jest Biłgorajskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej (Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością).

Długoletnia praca oraz doświadczenie w tej branży Piotra Krawczyka z pewnością miało wpływ dokonanie wyboru. Nowy prezes chce nadal prowadzić proces inwestycyjny, rozpoczęty przez jego poprzednika. – Moja nominacja pokryła się z terminem składania wniosku o zatwierdzenie taryfy dla ciepła do Urzędu Regulacji Energetyki, ponieważ niebawem kończy się okres stosowania obecnej taryfy. Nie jestem w stanie jednak powiedzieć jednoznacznie, czy podwyżka będzie miała miejsce czy nie. Gdy to nastąpi, zrobię wszystko ze swojej strony, żeby podwyżka ceny za ciepło była jak najniższa i jak najmniej drastyczna dla mieszkańców Biłgoraja  mówi Piotr Krawczyk, nowy prezes BPEC. Z ogólnych informacji z kraju na temat emisji dwutlenku węgla można jednak wnioskować, że niestety, podwyżki cen ciepła nastąpią na terenie całej Polski.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.