Cztery puchary dla KKT Biłgoraj

Karatecy z Klubu Karate Tradycyjnego Biłgoraj reprezentowali nasze miasto w Ogólnopolskim VII Pucharze Krakowa w Karate Tradycyjnym, który odbył się 26 marca 2022 r. w hali sportowej TS Wisły Kraków.

W turnieju wzięło udział ponad 800 zawodników z 40 klubów z całej Polski i zagranicy. Najmłodszą z nich była reprezentantka KKT Biłgoraj – Maja Małysa, która w swojej kategorii, zajmując drugie miejsce, wywalczyła srebrny puchar. Starsza siostra Mai – Nina Małysa również stanęła na podium, zdobywając trzecie miejsce i brązowy puchar w starszej kategorii wiekowej. Srebrny puchar udało się również wywalczyć Michalinie Ostasz. Czwarty puchar wywalczyła Hanna Ćwik, która w swojej kategorii zajęła trzecie miejsce. Oprócz nagrodzonych zawodników, spośród 21-osobowej grupy karateków z Biłgoraja większość uplasowała się tuż poza podium. Jest to duże osiągnięcie, ponieważ musieli oni rywalizować z liczną grupą przeciwników.
Wyjazd był również okazją do zwiedzenia najpopularniejszych miejsc w Krakowie takich jak Wawel i Rynek Główny. Ogólnopolski Puchar Krakowa w Karate Tradycyjnym, który odbył się pod patronatem Polskiego Związku Karate Tradycyjnego, jest jednym z największych tego rodzaju turniejów w Europie. Jest on również przygotowaniem do Pucharu Polski Dzieci, który w tym roku odbędzie się 18 czerwca w Łodzi.