- Reklama -

- Reklama -

Członkowie ruchu Szymona Hołowni w Biłgoraju

W niedzielne popołudnie w Biłgoraju miało miejsce spotkanie Ruchu Polska 2050. Do Biłgoraja przyjechała m.in. poseł Joanna Mucha oraz radna Sejmiku Województwa Lubelskiego Ewa Jaszczuk.

Spotkanie odbyło się pod hasłem #poznajmy się. Jak podkreślają organizatorzy, celem spotkania była rozmowa o Polsce 2050. – Jesteśmy ruchem społecznym, zainicjowanym przez Szymona Hołownię po wyborach prezydenckich w 2020 roku. Ruch Polska 2050 skupia ludzi, którzy chcą zmienić Polskę krok po kroku, działając lokalnie, charytatywnie, proekologicznie. Tworzymy nową jakość w polskiej polityce. Nowa jakość to służba obywatelom. Dlatego to obywatele biorą sprawy w swoje ręce. Dlaczego 2050? Bo myślimy w perspektywie pokolenia, nie kadencji. Chcemy Polski solidarnej, zielonej, demokratycznej dla naszych dzieci i wnuków – mówili. 

Tego dnia oficjalnie do Ruchu Polska 2050 dołączył radny Rady Gminy Biłgoraj Marek Małysa, powitany przez posłankę Joannę Muchę, radną Sejmiku Województwa Lubelskiego Ewę Jaszczuk oraz lidera wojewódzkiego Stowarzyszenia Polska 2050 Rafała Maksymowicza i lidera Polski 2050 w powiecie biłgorajskim Tomasza Sobaszka.

- Reklama -

Czym spowodowana była decyzja przyłączenia się do tej organizacji osoby dotychczas bezpartyjnej? – Do przyłączenia się do Polski 2050 skłonił mnie program Ruchu, a więc między innymi postulat uporządkowania stosunków między Kościołem a państwem, naprawa sytuacji w ochronie zdrowia, która jest mi szczególnie bliska z racji mojego zawodu, duży nacisk kładziony na transformację energetyczną i rozwiązania proekologiczne. Razem z innymi działaczami Polski 2050 chciałbym pracować nad tym, by te priorytety zostały jak najszybciej zrealizowane – podkreślił radny Marek Małysa. Urodził się on w 1963 roku w Biłgoraju, gdzie ukończył Studium Medyczne. W 1982 roku rozpoczął pracę jako ratownik medyczny Pogotowia Ratunkowego w Biłgoraju. Bezpartyjny samorządowiec. Od 2018 roku, radny gminy Biłgoraj (komitet lokalny). Przewodniczący komisji skarg, wniosków i petycji. Od lat zaangażowany w działalność społeczną i charytatywną. Żonaty, ma dwóch dorosłych synów oraz dwie wnuczki. Z zamiłowania muzyk. Jego pasją jest gra na różnych instrumentach muzycznych oraz śpiew. –To kolejny samorządowiec, który mówi – „nigdy nie byłem w partii politycznej, ale jest taki czas, kiedy do partii trzeba się przyłączyć”. Dziś trzeba stanąć razem i przeciwko złu, zjednoczeni w pracę, żeby wygrać – mówiła poseł Joanna Mucha. 

–Zachęcam wszystkich do zapoznania się z naszym programem i współpracy z Ruchem Polska 2050. Budujmy wspólnie nasze lokalne ojczyzny i naszą wspólnotę wolną od nienawiści, Polska 2050 – nie na kadencję, a na pokolenia. To przyszłość nasza, naszych dzieci i naszych wnuków – mówiła Ewa Jaszczuk. 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.