Paramedica

Czesław Kubina – kandydat na burmistrza Frampola

Przedstawiamy sylwetkę Czesława Kubiny, kandydata na burmistrza Frampola.

Burmistrzem Frampola dla dobra mieszkańców i inwestycji musi być osoba, która będzie miała poparcie wojewody i rządu, osoba, która tak jak ja od wielu lat ma osobisty kontakt z ministrami rządu, której podczas wizyty na Ziemi Biłgorajskiej ministrowie i posłowie nie zapominają i z przyjemnością odwiedzają, wsłuchują się w problemy, widzą potrzeby inwestycyjne i deklarują chęć pomocy finansowej. Posłowie, ministrowie oferują wsparcie przy utworzenie Domu Seniora na terenie gminy Frampol, doinwestowanie Ochotniczych Straży Pożarnych. Tylko w tym roku dofinansowanie wyniosło 100 tys. zł. Deklarują również pomoc w budowie dróg lokalnych.

Problemem rolników w gminie Frampol jest niepewna sytuacja cenowa sprzedawanych produktów, takich jak porzeczka, malina, truskawka, zboża. Gdy zostanę burmistrzem, będę chciał skorzystać z funduszy Ministerstwa Sprawiedliwości lub Rozwoju oraz innych na utworzenie przetwórstwa rolno-spożywczego na terenie gminy Frampol. Udziałowcami będą nasi rolnicy, którzy są gwarancją, że nikt jedną decyzją nie sprzeda tego zakładu, i będą dbać o rozwój przetwórni. Będzie to stabilizacją dla rolników oraz zapewni im dobre zarobki. Dzięki temu powstaną nowe miejsca pracy.
Większość gmin jest niemal w stu procentach skanalizowana. Jako gmina mamy ogromne wieloletnie opóźnienia. Przez 30 lat kanalizacja została zrobiona tylko w trzech miejscowościach. Brak jej jest w miejscowościach: Radzięcin, Teodorówka, Komodzianka, Chłopków, Smoryń, Pulczynów, Wola Radzięcka, Stara Wieś, Kąty, Karolówka, Korytów Mały, Wola Kątecka. Mieszkańcy Teodorówki piją wodę z rur azbestowych, co w 2018 roku jest szokujące. Dlatego razem z panią poseł Agatą Borowiec udam się do Ministerstwa Ochrony Środowiska, w celu kompleksowego ściągnięcia środków finansowych na wszystkie zadania, jakie nasza gmina będzie mogła realizować. Poseł Agata Borowiec z Ministerstwa Ochrony Środowiska tylko w jednym roku dla powiatu biłgorajskiego pozyskała około 50 mln zł.
Jako burmistrz niezwłocznie powołam osobę lub zespół ludzi, którzy będą bezpłatnie pomagać wszystkim mieszkańcom przy pisaniu wniosków o wszelkie możliwe dotacje (np. rozpoczęcie działalności). Mieszkańcy naszej gminy często zakładają własną działalność gospodarczą, nie otrzymując na ten cel ani złotówki dotacji. Ta jednostka będzie informować i pomagać pisać wnioski, aby każdy mieszkaniec pozyskał od 40 do 100 tys. zł na zakup potrzebnego sprzętu. Dodatkowo dla istniejących firm i gospodarstw rolnych będzie można pozyskać środki z innych wszystkich dostępnych projektów w celu rozwoju rolnictwa.
Niezwykle ważny jest dla mnie rozwój sportu. Dlatego z Ministerstwa Sportu będę pozyskiwać fundusze na rozbudowę infrastruktury sportowej oraz zadbam o doposażenie klubów sportowych. Dla  klubu Włókniarz Frampol zwiększę finansowanie zarówno dla seniorów, jak i dla juniorów.
O SOBIE
Były nauczyciel, samorządowiec, strażak ochotnik, członek zarządu Klubu Sportowego Włókniarz Frampol, członek zarządu powiatowego PiS.
Żonaty, ojciec trzech córek, żona pracuje jako nauczyciel.

Piętnaście lat pracowałem jako nauczyciel, byłem samorządowcem, zaczynając od sołtysa, poprzez radnego miejskiego, jestem strażakiem ochotnikiem, w swojej miejscowości pełnię funkcję prezesa OSP. Angażuję się także w działania sportowe, jestem w zarządzie Klubu Sportowego Włókniarz Frampol. Jestem także członkiem Zarządu Powiatowego PiS. Pełniłem funkcje kierownicze w różnych firmach, więc mam doświadczenie w kierowaniu zespołem ludzi. Powadziłem także gospodarstwo rolne.

Wspierałem i wspieram działania Telewizji Trwam i Radia Maryja!

Zachęcam wszystkich Mieszkańców Gminy i Miasta Frampol do zgłaszania problemów, oczekiwań, sugestii dla dobra naszej lokalnej społeczności. Jestem do Waszej dyspozycji!

Czesław Kubina – tel. 606 213 032

 

PROGRAM
Włączenie się w rządowy program dotyczący przebudowy dróg lokalnych, powiatowych i gminnych, wąwozów. Finansowanie – programy unijne, Urząd Marszałkowski i Starostwo.
Stworzenie Dziennego Domu Seniora z gabinetami rehabilitacyjnymi. Lokalizacja tego obiektu jest możliwa w Korytkowie lub Radzięcinie. Finansowanie – Ministerstwo Zdrowia.
Doposażenie istniejących szkół, a szczególnie szkoły w Teodorówce, Radzięcinie i Woli Radzięckiej, z rozbudową szkoły w Teodorówce i budową w tych szkołach miniorlików oraz zaplecza do ćwiczeń. Finansowanie – Ministerstwo Edukacji, Urząd Marszałkowski, programy unijne.
Doposażenie jednostek straży pożarnej. Finansowanie – Ministerstwo Sprawiedliwości.
Założenie trzech Ośrodków Integracji Społecznej na bazie Kół Gospodyń Wiejskich, stowarzyszeń, które mogłyby prowadzić warsztaty, szkolenia, na przykład z wypieku chleba w piecu chlebowym, robienia przetworów, wyrobów garmażeryjnych. Przełoży się to na produkcję dobrych, ekologicznych produktów we własnych gospodarstwach i na sprzedaż produktów. Finansowanie – Ministerstwo Rolnictwa.
Powołanie Centrum Kultury, Sportu i Turystyki. Instytucja ta będzie zajmować się fachową pomocą stowarzyszeniom, zespołom, klubom sportowym i innym organizacjom.
Starania o budowę mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus. W Radzięcinie są tereny po byłym PGR, które w porozumieniu z odpowiednimi instytucjami można wykorzystać na ten cel.
Włączenie się w program „Czyste Powietrze”. Pomoc mieszkańcom przy wypełnianiu wniosków o dofinansowanie na docieplanie, wymianę pieców, montaż kolektorów słonecznych i paneli fotowoltaicznych.
Poczynienie wszelkich możliwych starań, aby istniejąca chłodnia we Frampolu została włączona w program powstającego holdingu spożywczego. Finansowanie – Ministerstwo Rolnictwa.
Kandydaci na radnych z mojego komitetu wyborczego:
Okręg nr 1 – Ryszard Góra
Okręg nr 2 – Tomasz Jasiński
Okręg nr 3 – Michał Krasa
Okręg nr 4 – Mariusz Dudzic
Okręg nr 5 – Aneta Obszańska – Łęcka
Okręg nr 7 – Jerzy Myszak
Okręg nr 8 – Józef Kiełbasa
Okręg nr 9 – Tomasz Korgul
Okręg nr 10 – Piotr Madej
Okręg nr 11 – Monika Muda
Okręg nr 12 – Wojciech Rębacz
Okręg nr 13 – Paweł Frelas
Okręg nr 14 – Józef Stasieńko

 

- Reklama -

2 Komentarze
  1. Dziadek Krzysiek mówi

    Dziadek ma RACJĘ

  2. dziadek mówi

    Burmistrzem Frampola dla dobra mieszkańców i inwestycji musi być osoba bezpartyjna tak żeby mogła dogadać się z każdym rządem a nie tylko obecnym. Za rok wybory parlamentarne, władza się zmieni i gdzie wtedy Pan pójdzie po pieniądze dla gminy? To że ma Pan osobisty kontakt z obecnymi władzami może tylko wróżyć różne układy i układziki a to w samorządzie nie jest wskazane. Tylko niezależny bezpartyjny włodarz może uczciwie zarządzać a nie być marionetką tych na górze.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.