- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Czerpali korzyści z prostytucji

Jest akt oskarżenia wobec 7 osób wchodzących w skład zorganizowanej grupy przestępczej czerpiącej korzyści majątkowe z uprawiania prostytucji. Sprawa dotyczy naszego powiatu.

- Reklama -

Do Sądu Okręgowego w Rzeszowie trafił akt oskarżenia wobec 7 osób wchodzących w skład zorganizowanej grupy przestępczej czerpiącej korzyści majątkowe z uprawiania prostytucji. Do wykrycia przestępczego procederu doszło na skutek czynności operacyjnych prowadzonych przez Centralne Biuro Śledcze Policji w minionym roku. Nielegalny biznes miał miejsce również na terenie Biłgoraja.

Prokurator oskarżył dwóch mężczyzn o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą. Ponadto prokurator zarzucił pięciu kobietom branie udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz popełnienie przestępstw sutenerstwa. Oskarżeni, w zależności od czasu korzystania z mieszkania, pobierali od prostytutek pieniądze w kwotach stanowiących wielokrotność kwoty od 150 do 200 złotych, tj. ustalonej ceny „dobowego” wynajęcia pokoju. W tej cenie kobieta, która była zainteresowana taką formą współpracy, miała zapewnioną ochronę, gwarantowany zysk, a na wniosek zredagowane i opłacone ogłoszenie towarzyskie.

W toku przeprowadzonych w sprawie przeszukań ujawniono rzeczy świadczące o utworzeniu agencji towarzyskich w wynajmowanych mieszkaniach. Ponadto przesłuchani w sprawie świadkowie potwierdzili istnienie procederu i zasad obowiązujących i narzuconych przez oskarżonych, kierujących zorganizowaną grupą przestępczą. Wszyscy oskarżeni złożyli obszerne wyjaśnienia dotyczące przedmiotu prowadzonego postępowania.

- Reklama -

Z ustaleń wynika, że oskarżeni czerpali dla siebie korzyści majątkowe z uprawiania prostytucji przez około 100 kobiet. Z tytułu prowadzenia procederu uzyskali korzyść majątkową w kwocie około 1,5 miliona złotych. W toku śledztwa prokurator zabezpieczył pieniądze w kwocie łącznej około 300 tysięcy złotych oraz 3 samochody.

Za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast pozostałe czyny zagrożone są kara do 5 lat pozbawienia wolności.

O sprawie pisaliśmy tutaj: Korzyści z prostytucji (film) | Nowa Gazeta Biłgorajska (gazetabilgoraj.pl)

 

- Reklama -

3 Komentarze
 1. unkas mówi

  ot taki pokomunistyczny kurwidołek

 2. barbara mówi

  Takie rzeczy dzieja sie w Biłgorajcu?? No no przeciez to miasto porzadne takie ma byc. szczególnie teraz gdy rzadzi nim jedynie słuszna opcja która jest tak porzadna sprawiedliwa bogobojna i wogóle nie mal swieta. A tutaj masz babo placek. prostytucja . to sie w pale nie miesci. I jeszcze sie wkurzyłam na dokładke bo nie wiedziałam o tym wcale. tez bym chciała dorobic do marnej panstwowej pensyjki w naszym szpitaliku. a tak dalej musze dziadowac za marne grosze i kupowac zarcie w biedrze. Dobrze ze pierogi nie zdrozały bo zdechnac z głodu idzie jak pojda w góre. Coza piekny swiat mamy. Zyjemy jak w bajce jest wspaniale tylko jakos tak po ludzku zyc sie nie da albo coraz ciezej sie zyje.

  1. Krystyna mówi

   Może kiedyś doczekasz Barbaro tego głodu, bo na razie go nie znasz, a kłamliwie narzekasz. Boga obrażasz. Nigdy nikomu nie życzę by doznał głodu.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.