- Reklama -

- Reklama -

Czego chcą mieszkańcy Turobina?

Władze Turobina nie składają broni: - W dniu 4 grudnia (niedziela) od godziny 11:00 do godziny 13:00 w remizie OSP Turobin odbędą się konsultacje społeczne z mieszkańcami miejscowości Turobin - informuje Urząd Gminy. Chodzi o zasadnicze pytanie: czy mieszkańcy chcą, żeby Turobin był miastem?

- Reklama -

Turobin w tym roku miastem nie zostanie. Nie zgodziła się na to Rada Ministrów, z powodu źle przeprowadzonych konsultacji społecznych dotyczącymi nadania praw miejskich miejscowości Turobin. Na początku października wójt Turobina Andrzej Kozina zapewniał w rozmowie z „Nową Gazetą Biłgorajską”, że trzecie podejście do konsultacji będzie bardzo poważne:

Tym razem będziemy po prostu chodzić od domu do domu i pytać mieszkańców o ich zdanie. W każdej miejscowości pojawią się urzędnicy. Już nie będziemy robić zebrań i wrzucać głosów do urn. Zapytamy bezpośrednio mieszkańców naszej gminy. Podobne konsultacje były zresztą w gminie Goraj – też od domu do domu. Będzie chodził sołtys, który będzie pełnomocnikiem i urzędnicy gminy, którzy zapytają, kto jest za, a kto przeciw odzyskaniu praw miejskich – mówił nam Andrzej Kozina na początku października.

- Reklama -

To właśnie rozmowa z wójtem na naszych łamach stała się punktem zapalnym do żarliwej dyskusji na październikowej sesji Rady Gminy Turobin. Sołtys Turobina Józef Biziorek  poczuł się urażony niektórymi wypowiedziami wójta i prosił na sesji o wyjaśnienia.

Nie wszyscy chcą jednak, żeby Turobin odzyskał prawa miejskie – informowaliśmy już w Nowej Gazecie Biłgorajskiej.

Mieszkańcy będą mogli się wypowiedzieć choćby 4 grudnia.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.