- Reklama -

- Reklama -

Czasem w lesie, czasem w szkole…

Czego mogą nauczyć leśnicy dzieci i młodzież? Można się zdziwić, ale wielu pożytecznych i cennych rzeczy. Zasady bezpiecznego korzystania z lasu, rodzaje drzew czy zwierząt to tylko niektóre z zagadnień, jakie oferują placówkom pracownicy Nadleśnictwa Biłgoraj. Spotkanie z leśnikami w szkole czy przedszkolu to szeroko rozumiana edukacja przyrodnicza, która z pewnością przyda się dzieciom w dalszej nauce.

- Reklama -

Edukacja przyrodniczo-leśna. Z takim pomysłem wychodzi Nadleśnictwo Biłgoraj i zaprasza chętne placówki oświatowe do współpracy. Warto skorzystać, bo leśnicy nie tylko przekazują wiedzę i edukują, ale przywożą również drobne upominki.

15 grudnia biłgorajscy leśnicy przeprowadzili zajęcia edukacyjne w Szkole Podstawowej nr 6 im. Szymona Szymonowica w Zamościu. W zajęciach z zakresu edukacji przyrodniczo-leśnej uczestniczyli uczniowie klas I-III. Na początku spotkania leśnicy zaprezentowali swoje mundury i opowiedzieli, jak rozpoznać leśnika w lesie. Wyjaśnili najmłodszym, co jest charakterystyczne w jego ubiorze i dlaczego kolor zielony. Następnie opowiedzieli o zwierzętach i rodzajach lasów występujących w Polsce. Cała prezentacja opatrzona była zdjęciami z naszych lasów i odgłosami natury. Na zakończenie spotkania każda klasa otrzymała od leśników drobne upominki oraz drzewko iglaste.

- Reklama -

To już kolejna w tym roku lekcja dotycząca natury, którą przeprowadzili pracownicy Nadleśnictwa Biłgoraj w ramach edukacji przyrodniczej, rozumianej jako komentarz do życia lasu i obserwowanych w nim zjawisk.

Nadleśnictwo Biłgoraj zaprasza szkoły i przedszkola z naszego regionu do zgłaszania się na zajęcia terenowe lub stacjonarne. Wystarczy zadzwonić pod nr 84 686 00 28 lub  zgłosić chęć współpracy poprzez e-mail:bilgoraj@lublin.lasy.gov.pl

red.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź