- Reklama -

Czas na Roztocze

Piąć samorządów z powiatu biłgorajskiego zdecydowało się przystąpić do nowo powołanego stowarzyszenia Euroregion "Roztocze". Zrzesza ono samorządowców z Lubelszczyzny i Podkarpacia.

terenu powiatu biłgorajskiego do stowarzyszenia przystąpił samorząd powiatu biłgorajskiego, miasta Biłgoraj oraz gmin Tarnogród, Frampol i Biłgoraj. 20 maja br. w Tomaszowie Lubelskim odbyło się zebranie założycielskie Stowarzyszenia Samorządów Euroregion „Roztocze”. Wśród założycieli Stowarzyszenia znalazło się 32 przedstawicieli samorządów z Lubelszczyzny i Podkarpacia. W skład Zarządu stowarzyszenia wszedł starosta biłgorajski Andrzej Szarlip. Został wybrany wiceprezesem. – Głęboko wierzę, że inicjatywa, do której dołączyliśmy, będzie skutkowała jeszcze bardziej dynamiczną współpracą nie tylko z powiatami ościennymi, ale również ze wszystkimi samorządami na terenie Lubelszczyzny – komentował spotkanie starosta Szarlip.

- Reklama -

Inspiracją do powołania Stowarzyszenia Samorządów Euroregion „Roztocze” jest zmiana polityki rozwojowej obejmującej tereny przygraniczne Polski Wschodniej, które dotychczas były pomijane w dokumentach strategicznych zarówno na szczeblu regionalnym, jak i rządowym. Stowarzyszanie daje możliwość dofinansowania różnego rodzaju przedsięwzięć podnoszących atrakcyjność obszaru Roztocza: infrastruktury turystycznej, przedsiębiorczości, rolnictwa, infrastruktury drogowej, ochrony środowiska. Proponowane obszary działania to: poprawa poziomu życia mieszkańców, poprawa stanu naturalnych i kulturowych warunków życia, rozwój potencjału gospodarczego, inicjowanie kontaktów różnego typu instytucji, placówek oświatowych, sportowych, kulturalnych i innych.

 

 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.