- Reklama -

- Reklama -

Czas decyzji w czterech gminach. Dziś wybory

Dziś druga tura wyborów samorządowych w powiecie biłgorajskim. Dowiemy się kto będzie burmistrzem Biłgoraja, Goraja, kto zostanie wójtem gminy Biłgoraj i Aleksandrowa. Od godziny 7:00 zostaną otwarte lokale wyborcze, a głosowanie i cisza wyborca trwa do godziny 21:00. W Nowej Gazecie Biłgorajskiej będziemy oczywiście odwiedzać lokale wyborcze i pokazywać co się dzieje w naszych gminach.

- Reklama -

W powiecie biłgorajskim do urn pójdą mieszkańcy czterech gmin. W niedzielę wybieramy:

– burmistrza Biłgoraja (Janusz Rosłan, Wojciech Gleń)

urząd MArszałkowski projekt

– wójta gminy Biłgoraj (Wojciech Dziduch, Dariusz Świerczyński)

– burmistrza Goraja (Antoni Łukasik, Piotr Kiełbasa)

– wójta Aleksandrowa (Józef Biały, Andrzej Borowiec)

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Jeśli żadna z obwodowych komisji wyborczych nie przedłuży głosowania, cisza wyborcza zakończy się w całej Polsce w niedzielę o godzinie 21:00.

W tym czasie zabronione jest agitowanie na rzecz konkretnych kandydatów. Nie wolno wywieszać plakatów, rozdawać ulotek, organizować spotkań związanych z wyborami. Za to grozi grzywna od 50 zł do 5 tys. zł; jej wysokość ustalają sądy. Agitować nie wolno także w internecie.Zabroniona jest też agitacja w lokalu wyborczym polegająca m.in. na eksponowaniu symboli, znaków i napisów kojarzonych z kandydatami i komitetami wyborczymi.

Najwyższa grzywna: od 500 tys. zł do 1 mln zł grozi za publikację sondaży w czasie ciszy wyborczej. Chodzi zarówno o sondaże przedwyborcze dotyczące przewidywanych zachowań wyborców, wyników wyborów, jak i sondaże prowadzone w dniu głosowania.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.