- Reklama -

Czas chwycić za miotły

Mieszkaniec Biłgoraja był poruszony widokiem ślizgających się po ścieżce rowerowej amatorów jazdy na dwóch kółkach. Kilkakrotnie zdarzyło mi się zauważyć, że rowerzyści jadący ścieżką rowerową przy ul. Długiej i Bohaterów Monte Casino mają problemy z poruszaniem się. Kółka ich dwuśladów ślizgały się na zalegającym piasku i kamyczkach, a tak nie powinno być – skarżył się Czytelnik. 

Dodał on, że próbował interweniować w PGK-u, ale bez rezultatów. – Od kilkunastu dni drążę ten temat. Dzwoniłem, zwracałem uwagę, prosiłem o posprzątanie, ale w odpowiedzi usłyszałem, że muszą sprawdzić, czy to jest ich teren. Szkoda, bo zalegający śnieg już stopniał, ptaszki śpiewają, dziewczyny zakładają krótsze spódniczki, to i miotły mogą pójść w ruch – żartował mieszkaniec Biłgoraja, któremu nie jest obojętny wygląd miasta. 

- Reklama -

Do kogo należy wiosenne sprzątanie ulic? Do zarządcy. Szkopuł w tym, że na terenie miasta są trzy kategorie ulic. Jedne należą do miasta, inne do powiatu, a niektóre do województwa. Przy każdym z organów powołane są odpowiednie jednostki, które odpowiadają za bieżące utrzymanie i porządek na ulicach. Będzie to odpowiednio Miejska Służba Drogowa, Zarząd Dróg Powiatowych czy Zarząd Dróg Wojewódzkich. 

Ulica Bohaterów Monte Cassino jest drogą powiatową, ulica Długa także. Za ich stan i utrzymanie odpowiada ZDP, którym kieruje Maria Góralska. – Jesteśmy już po przetargu, wyłoniony został wykonawca robót, którym został PGK Biłgoraj. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych wszystkie powiatowe ulice w mieście zostaną dokładnie oczyszczone z piasku i mieszanki solnej – informuje dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych, zapytana o kwestie pozimowego sprzątania ulic.

Uzbrójmy się więc w cierpliwość, gdyż ulice, chodniki i ścieżki rowerowe w mieście niedługo będą już czyste i nabiorą wiosennego charakteru!

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.