- Reklama -

„Czar starych fotografii”

28 kwietnia w Galerii Zielonej Młodzieżowego Domu Kultury odbył się wernisaż wystawy prac plastycznych grupy dziecięcej „Fantazja” oraz grupy młodzieżowej „3 D” pt. „Czar starych fotografii”. Na co dzień dzieci i młodzież pracują pod kierunkiem pani Ireny Oręziak-Kupczak.

Wystawę otworzyła dyrektor Renata Socha, a gościnnie wystąpił zespół taneczny „Trio gracja”, pracujący pod kierunkiem pani Edyty Buczek. Na wystawę przybyli licznie goście – autorzy prac plastycznych wraz z rodzicami oraz nauczyciele i wychowankowie z innych grup artystycznych pracujących w MDK.

Wystawa „Czar starych fotografii” prezentuje rysunki przypominające stare fotografie z lat dwudziestych i trzydziestych. Celem przygotowania prac było między innymi doskonalenie warsztatu rysunkowego wychowanków, a jednocześnie była to ciekawa lekcja historii, opowiadającą o dawnych czasach.

Okres dwudziestolecia międzywojennego zasługuje na szczególną uwagę ponieważ niewątpliwie miał on swój nieodparty urok i klimat, a wszystko to, co zdarzyło się w tym czasie, pozostawiło niezatarty ślad w historii i świadomości ówczesnego człowieka i w znacznym stopniu wpłynęło na życie następnych pokoleń. Nastąpił ogromny przełom w dziedzinie nauki, sztuki, literatury, muzyki, kina oraz mody.

Zaprezentowane na wystawie prace plastyczne przedstawiają sceny z życia ludzi, portrety kobiet i dzieci, wykonane są w technice rysunkowej głównie w ołówku i węglu, utrzymane w tonacji biało czarnej. W zależności od jakości papieru, twardości ołówka i siły nacisku na papier, rysunki są delikatne dokładnie wykończone stopniowym przenikaniem tonów jak również energiczne o dominujących, wyrazistych liniach.

- Reklama -

Wychowankowie z grup plastycznych „Fantazja” i „3 D” dostali lekcję rysunku i trudny temat, ale świetnie poradzili sobie z tym zadaniem, które wykonali perfekcyjne.

Rysunek to bardzo ważna i podstawowa technika jeżeli chodzi o malarstwo, rzeźbę, grafikę i architekturę. Doskonalenie umiejętności rysowania w połączeniu z wrażliwością, uważną obserwacją i niestrudzonymi ćwiczeniami dają szansę ponadczasowego wyrazu.

Gratulujemy młodzieży pięknej wystawy.

Wystawę oglądać można do 19 maja bieżącego roku.

I.Oręziak-Kupczak

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.