- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Ćwierćwiecze akcji „Pomóż dzieciom przetrwać zimę” w Tarnogrodzie

Jak każdego roku społeczność Szkoły Podstawowej w Tarnogrodzie przyłączyła się do akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę.

- Reklama -

9 grudnia 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Marii Curie-Skłodowskiej w Tarnogrodzie odbyła się 26. edycja akcji charytatywnej „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”. Pomysł na akcję zrodził się w 1993 r. w Radiu Lublin. Ideą przedsięwzięcia była chęć pomocy dzieciom z ubogich rodzin. W 2000 r. akcja przybrała charakter ogólnopolski i obecnie relacjonowana jest przez publiczne ośrodki radia i telewizji w całym kraju.

Jak każdego roku społeczność Szkoły Podstawowej w Tarnogrodzie przyłączyła się do akcji i zaapelowała o zbiórkę darów. Zbierane były słodycze, żywność, środki czystości oraz artykuły szkolne. Dary te, po konsultacji z pedagogiem szkolnym, zostaną rozprowadzone do najbardziej potrzebujących rodzin z gminy Tarnogród.

Zdawałoby się, że w dobie szeroko rozwiniętej opieki socjalnej przez państwo organizowanie takiej akcji mija się z celem. Jednak ten dzień, w którym zbierane są dary dla najuboższych jest bardzo ważny; jest to wspaniała lekcja wychowawcza dla uczniów. Akcja pomaga dostrzec wokół siebie dzieci, których rodzice nie zawsze mogą sobie pozwolić na zabezpieczenie im podstawowych potrzeb. Akcja rozbudza wrażliwość na los innego człowieka oraz potrzebę dzielenia się z uboższymi, uczy, że w życiu nie można być obojętnym ani biernym.

Uczniowie szkoły pod kierunkiem opiekunek Samorządu Uczniowskiego co roku bardzo aktywnie przygotowują się do akcji: wykonują dekoracje, pomagają w ogólnym wystroju pomieszczeń, a także w czasie przynoszenia przez dorosłych najbardziej potrzebnych artykułów umilają im czas, śpiewając kolędy.

- Reklama -

Należy podkreślić zainteresowanie i życzliwość okazywaną przez dyrekcję szkoły w związku z zorganizowaniem akcji. Dyrektor Urszula Fedec wspiera wszystkie prace Samorządu Uczniowskiego przygotowujące do akcji charytatywnych. Także mieszkańcy Tarnogrodu bezinteresownie i z dużą życzliwością włączają się w różne formy pomocy. To dzięki ich zrozumieniu i dużej wrażliwości Szkoła Podstawowa w Tarnogrodzie może każdego roku podejmować tę akcję.

W okresie przedświątecznym nie można zapominać o tych, którzy potrzebują naszego wsparcia. Warto tu wspomnieć słowa naszego wielkiego rodaka św. Jana Pawła II: „Starajmy się tak postępować i tak żyć, by nikomu w naszej Ojczyźnie nie brakło dachu nad głową i chleba na stole, by nikt nie czuł się samotny, pozostawiony bez opieki”.

Pozwalamy sobie także złożyć serdeczne podziękowania wszystkim Ofiarodawcom i życzyć, aby dobro, które czynicie zataczało jak najszersze kręgi i powracało do Was.

 

Opiekunki SU

Anna Skobel i Teresa Pszczoła

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.