- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Cugowski i Andrzejewicz na scenie, a księża z żołnierzami na boisku

Tak w wielkim skrócie w niedzielę 24 kwietnia w Józefowie wyglądał "Dzień Dobra". Drużyny księży i żołnierzy amerykańskich rozegrały mecz, były koncerty i inne atrakcje.

- Reklama -

Wydarzenie, którego organizatorem był józefowski Caritas, rozpoczęło się popołudniową Mszą św. sprawowaną w Godzinie Miłosierdzia. Następnie na placu za kościołem rozegrany został mecz piłki nożnej pomiędzy księżmi a żołnierzami amerykańskiej armii, który zakończył się zwycięsko dla żołnierzy wynikiem 4:2. 

Nie brakowało też dobrej muzyki. A to za sprawą wieczornego koncertu Wojciecha Cugowskiego, Beat Magic. Na scenie wystąpiła również Gosia Andrzejewicz z zespołem. Głównym celem wydarzenia była zbiórka pieniędzy na rzecz Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, która zaplanowała zorganizowanie integracyjnego biwaku wakacyjnego dla dzieci polskich i ukraińskich przebywających jako uchodźcy na terenie józefowskiej parafii.  

- Reklama -

– Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc oraz organizację tego przedsięwzięcia – mówi ks. Paweł Dynaka, wikariusz parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Józefowie.

Organizatorzy józefowskiego Dnia Dobra w sposób szczególny dziękują:

– Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, żołnierzom wojska amerykańskiego, drużynie księży, wiceprezesowi PZPN Mieczysław Golba, prezesowi Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, burmistrzowi Józefowa Romanowi Dziura, miejskiemu Ośrodkowi Kultury w Józefowie, dziekanowi Zenonowi Mrugale wraz z parafią pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Józefowie, dyrektorowi Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej ks. Marcinowi Jakubiak, Ochotniczym Strażom Pożarnym, Kołom Gospodyń Wiejskich oraz Policji.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.