- Reklama -

- Reklama -

„Cuda-wianki” – pierwszy kalendarz promocyjny gminy Księżpol

Dwanaście pięknych, ukwieconych dziewczyn, dwanaście miesięcy roku – to kwintesencja kalendarza promocyjnego, który po raz pierwszy będzie promować gminę Księżpol.

- Reklama -

Prace nad kalendarzem trwały pół roku, od czerwca do grudnia 2020 roku. Na jego trzynastu kartach znalazły się stylizowane zdjęcia mieszkanek gminy Księżpol na tle pięknej przyrody tejże gminy.

Pomysł na kalendarz został zaczerpnięty z doświadczeń realizacji wcześniejszych projektów. Tworzenie koncepcji zdjęć, jak i sama praca nad kalendarzem była wielkim wyzwaniem. Najpierw trzeba było przemyśleć, a następnie dopasować każdy szczegół zdjęcia, aby wszystko na nim „zagrało”. Chcieliśmy także pokazać piękno przyrody naszej gminy i zachęcić potencjalnych turystów do odwiedzenia – przyznają pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Księżpolu, którzy czuwali nad realizacją kalendarza.
Zdjęcia powstawały w różnych miejscowościach gminy, m.in. w Księżpolu, Majdanie Starym, Nowym Lipowcu, Królach i w Kulaszach. Znalazła się tu piękna rzeka Tanew, „Jaskółczy brzeg” czy zabytkowa aleja lip. Urocze modelki zostały wybrane w drodze castingu, który trwał zaledwie jeden dzień, a były to: Edyta Kościelska, Sandra Ćwikła, Magdalena Paszko, Magdalena Ciosmak, Maria Wróbel, Katarzyna Wryszcz, Aleksandra Wróbel, Marta Sereda, Anna Szabat, Karolina Pawełko, Magdalena Wróbel, Paulina Białek i Martyna Pawełko. Autorem zdjęć do kalendarza jest Andrzej Węzka.

- Reklama -

Pomysł produkcji gminnego kalendarza zainteresował regionalne i ogólnopolskie media. Artykuł „Cuda-wianki” z Księżpola znalazł się w grudniowym wydaniu ogólnopolskiego czasopisma „Gospodyni”, a jedna z modelek, Kasia Wryszcz – na okładce czasopisma.
Kalendarz „Cuda-wianki” został wydany w nakładzie aż 300 sztuk. Jest dostępny w Gminnym Ośrodku Kultury w Księżpolu nieodpłatnie. Głównym celem rozpowszechnienia tego kalendarza jest promocja gminy oraz mieszkańców.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.