- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Coś dla duszy i dla ciała – andrzejkowa joga (film)

W minioną środę 27 listopada w sali fitness Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju odbyły się już po raz piąty "Andrzejki z jogą".

- Reklama -

W wydarzeniu tym brało udział 40 uczestników. Ćwiczenia poprowadziły Sylwia Zawadzka-Czajka (hatha joga) oraz Aleksandra Gontarz (vinyasa flow joga). Film poniżej:

Joga jest jednym z najstarszych systemów filozofii indyjskiej. Oznacza jedność ciała, umysłu i duszy, a jej celem jest przywrócenie równowagi wewnętrznej. Ważny jest długi i odpowiedni trening dla ciała oraz metody zalecane, dyscyplina duchowa, medytacja i przestrzeganie zasad etycznych. Pomaga w tym mistrz jogi, który ma za zadanie przybliżanie do celów. Ćwiczenia wykonywane przez praktykującego jogę prowadzą do harmonii z otoczeniem.

- Reklama -

Na poziomie ciała poprzez praktykę asan (pozycji jogi) joga daje zdrowie i harmonię, pozwala precyzyjnie dotrzeć do różnych części naszego ciała. Praktyka asan działa na każdy mięsień, nerw, gruczoł i narząd człowieka. Ćwiczenia jogi czynią ciało silnym, elastycznym i lekkim. Ćwicząc ciało, poprawiamy oddech, koncentrujemy umysł i zaczynamy żyć pełnią życia – mówi Sylwia Zawadzka-Czajka, prowadząca ćwiczenia.

Wśród wszystkich uczestników andrzejkowej jogi rozlosowane zostały nagrody. Był również poczęstunek, sklep „Jedz Zdrowo” przygotował vege przekąski oraz soki.

Zapraszamy do regularnej praktyki jogi, która w Biłgoraju odbywa się od poniedziałku do piątku w kameralnych grupach w Ośrodku Sportu i Rekreacji oraz w Szkole Podstawowej nr 5. Zajęcia trwają 60 minut i są zakończone krótkim relaksem – zachęca Sylwia Zawadzka-Czajka.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.