Coraz bliżej żłobka

Dzięki wsparciu Unii Europejskiej w tym roku w Józefowie powstanie pierwszy żłobek samorządowy. Gmina właśnie ogłosiła przetarg na przygotowanie nowej placówki, która ma rozpocząć działalność po wakacjach.

Na potrzeby maluchów samorząd chce wykorzystać część przedszkola, którą trzeba wyremontować i wyposażyć. Firma, która wygra przetarg, ma m.in. wymienić okna i drzwi, wyremontować łazienkę i dostosować ją do potrzeb dzieci, odnowić parkiet, a także poprawić część tarasu.

Oferty wykonawców, którzy chcą zrealizować tę inwestycję, są przyjmowane do 28 maja, a termin jej zakończenia jest wyznaczony na 31 lipca.

Nie tylko przeprowadzone zostaną prace remontowo-budowlane, gmina kupi też wyposażenie żłobka. Unijna dotacja będzie przeznaczona także na zatrudnienie 7 opiekunów i osób do pomocy przy opiece nad maluchami oraz pokrycie kosztów funkcjonowania nowej placówki przez dwa lata. Potem prowadzenie żłobka w całości przejmie na siebie samorząd.

„Kajtek – Gminny Klub Dziecięcy”, bo tak będzie się nazywać żłobek, powstanie dzięki wsparciu z Europejskiego Funduszu Społecznego, skąd gmina otrzyma do 95 procent kosztów netto. Znajdzie się w nim miejsce dla maksymalnie 13 dzieci w wieku do 3 lat.

Nabór dzieci i pracowników jest planowany na przełom maja i czerwca, a pierwszych gości „Kajtek” ma przyjąć 1 września tego roku.

*

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.