- Reklama -

- Reklama -

Coraz bliżej rewitalizacji

4 lutego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego w Lublinie  podpisano trzy umowy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Szczęśliwcem jest m.in. samorząd miasta Biłgoraj.

Stan okolic Placu Wolności jest tragiczny i trzeba to odnowić zauważają mieszkańcy Biłgoraja. Teraz jest już pewne – centrum miasta zyska na swoim wyglądzie. Dzięki podpisanej umowie z urzędem marszałkowskim miejski budżet zasili ponad 11 mln zł dofinansowania. Centralny plac w mieście zmieni się nie do poznania. Amfiteatr, nowe alejki, place zabaw i alejki. To tylko część nowości. Na placu pojawi się monitoring oraz nowoczesne i ekologiczne oświetlenie LED. Kolejnym krokiem będzie przebudowa budynku po szkole muzycznej przy ul. Kościuszki 28. Po kapitalnym remoncie wprowadzi się tutaj Centrum Usług Społecznych. Projekt zakończy się
w III kwartale. 2020 roku. W sumie będzie kosztował ponad 19 mln zł.

– W ramach rewitalizacji zostanie przebudowane centrum miasta, w tym wyremontowany Plac Wolności i okoliczne uliczki. Powstaną strefy wypoczynku  dla dorosłych i dzieci, a w miejscu starej szkoły muzycznej powstanie Centrum Usług Społecznych. Znajdą się tam, dom dziennego pobytu dla seniora, środowiskowy dom samopomocy oraz na jednej z kondygnacji miejsca dla organizacji samorządowych, które nie mają swoich siedzib – wymienia Burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan.

W konferencji uczestniczył również Przewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego Michał Mulawa.

– Miasta powiatowe nie mają wydzielonych pieniędzy z RPO takich jak posiadają duże miasta prezydenckie. Dlatego już cztery lata temu rozpoczęliśmy rozmowy  z ówczesnymi marszałkami, aby została wydzielona pula pieniędzy dla miast powiatowych, które są centrami w swoich małych ojczyznach. Dopiero dziś mamy okazję podpisywać umowy – a co za tym idzie – burmistrzowie miast powiatowych  w końcu mogą zrewitalizować centra swoich miejscowości. Współpraca pomiędzy rządem i samorządami niższego szczebla daje wymierne efekty w postaci bardzo ważnych dla mieszkańców projektów. W tym roku i w tym budżecie rozpoczyna się bardzo ważna inwestycja dla Zarządu Województwa Lubelskiego – przebudowa DW 835, czyli połączenie z Podkarpaciem i autostradą A4 – podkreślił przewodniczący Michał Mulawa.

 

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. asda mówi

    Burmistrza trzeba zrewitalizować. Niech zrobi w końcu strefę ekonomiczną, młodym ludziom koło dupy lata rewitalizacja czegokolwiek. Kto ma korzystać z tych zrewitalizowanych rzeczy jak wszyscy młodzi ludzie wyjeżdżają bo nie ma tutaj pracy?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.