Moto Tech

- Reklama -

Coraz bliżej WORD w Biłgoraju

Przypomnijmy. 7 września 2015 radni Sejmiku Województwa Lubelskiego podjęli uchwałę w sprawie wskazania miasta Biłgoraj, jako miasta, w którym może być przeprowadzany egzamin państwowy w zakresie prawa jazdy kategorii AM, A1, A2, A, B1, B. Starania o to, aby tego typu ośrodek powstał w Biłgoraju trwały 10 lat. Początkowo mówiono, że ośrodek może powstać jeszcze pod koniec minionego roku. Jednak rzeczywistość okazała się bardziej skomplikowana. Zarówno starosta Marian Tokarski, jak i burmistrz Janusz Rosłan nie potrafili wskazać konkretnej daty utworzenia ośrodka. Powodem jest brak lokalizacji, gdzie taki ośrodek mógłby powstać. Początkowo typowano trzy lokalizacje: teren Autodromu (ul. Motorowa), LOK-u (ul. Włosiankarska) oraz PKS-u (ul. M. Konopnickiej). Okazuje się, że żadnej z nich nie można wykorzystać na ten cel. Autodrom nie ma uregulowanej sprawy własności gruntów, natomiast władze PKS-u chcą sprzedać udziały spółki. LOK nie jest instytucją samorządową i zgodnie z prawem władze nie mogą czynić tam żadnych inwestycji.

- Reklama -

W ostatnim czasie pojawiło się światełko w tunelu. 27 lutego w Lublinie odbył się Wojewódzki Zjazd Ligi Obrony Kraju. Uczestniczyli w nim prezes biłgorajskiego LOK Ryszard Łuczyn, Aleksander Bełżek, Jarosław Lipiec, Henryk Wlaź. Aleksander Bełżek w rozmowie z NOWą wyjaśnia, że wraz z Jarosławem Lipcem, etatowym członkiem Zarządu powiatu, podczas zjazdu rozmawiał z prezesem Ligi Obrony Kraju płk. Grzegorzem Jarząbkiem. – Jest on pozytywnie nastawiony do tego, aby na bazie biłgorajskiej siedziby Ligi Obrony Kraju powstał ten ośrodek. Sporo działań organizacyjnych w ostatnim czasie na terenie ośrodka zostało podjętych – wyjaśnia Aleksander Bełżek. Dodaje, że chodzi tu m.in. o wypowiedzenie umowy najmu przedsiębiorcy, który zajmował pomieszczenia na parterze budynku przy ul. Włosiankarskiej, aby było miejsce dla tego ośrodka.

W sprawie tej niebawem Biłgoraj ma odwiedzić dyrektor płk Jerzy Długoszewski. Przyjedzie on na spotkanie z władzami miasta, powiatu i biłgorajskiego LOK-u. – Być może wówczas zapadną wiążące decyzje – mówi Aleksander Bełżek. Zaznacza, że wsparcie Sejmiku Województwa Lubelskiego jest. Muszą być jednak podjęte konkretne działania tu na miejscu. – Jest dobra wola ze strony prezesa LOK w Warszawie, dlatego myślę, że jest szansa na to, iż ośrodek powstanie mówi. Zaznacza, że mieszkańcy takich działań oczekują.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.