- Reklama -

- Reklama -

Codzienny rytuał czytania z dzieckiem – dlaczego warto?

O tym, że codzienne głośne czytanie dzieciom jest jedną z najbardziej wartościowych form spędzania czasu wolnego nie trzeba nikogo przekonywać. Warto przy tym wybierać ambitne lektury.

- Reklama -

Codzienne obcowanie z książka odgrywa niezwykłą rolę w pozytywnym rozwoju zdolności i osobowości każdego człowieka, szczególnie tego młodego. Literatura rozwija wyobraźnię, pozwala zanurzyć się w świecie fantazji, otworzyć się na nowe wyzwania, wzmocnić poczucie własnej wartości.

Dlatego też niezwykle ważne jest codzienne czytanie dzieciom. Dobra lektura powinna nieść ze sobą wartościowe treści dostosowane do wieku dziecka. Propozycje takich książek możemy znaleźć tutaj: http://ksiegarnia-szkolna.com/jakie-bajki-dla-dzieci-wybrac/. Pomogą one zdobywać wiedzę i wychować mądre i szczęśliwe dziecko.

Zaprezentowane pozycje stawiają na aktywność dzieci, ich rozwój emocjonalny i rozbudzanie ciekawości świata. Niezwykle ważne przy tym jest rozwijanie zainteresowań i kształtowania nawyków czytelniczych najmłodszych. Poprzez znanych i uwielbianych bohaterów bajek i baśni możemy pokazać dziecku piękno świata i z pomocą wyobraźni przenieść ich do codziennego życia.

Obcowanie z książką jest ciekawe, rozbudza wyobraźnię i poszerza horyzonty. Dzieci nauczą się inteligentnego wysławiania, staną się pewniejsze siebie, nauczą się myśleć w sposób logiczny. Umiejętności te z pewnością przydają im się w dorosłym życiu.

- Reklama -

Pamiętajmy, że książka zaspokaja podstawowe potrzeby dzieci i zapewni możliwości rozwoju zainteresowań, samorealizacji oraz poznania otaczającej rzeczywistości. Czytając dziecku, wspomagamy ich rozwój intelektualny, rozwijanie samodzielności i kreatywności oraz umiejętność komunikacji. W najmłodszych kształtujemy postawę otwartości na to, co nowe, postawę ciekawości świata i odkrywania w nim tego, co ważne i wartościowe.

Warto również pamiętać o tym, że dziecko jest doskonałym obserwatorem. Chcesz, aby sięgało po książkę. Pokaż mu, że ty również to robisz. Naśladownictwo gwarantowane. Czytajmy dzieciom, ale również czytajmy sami.

Warto pokazać dzieciom od najmłodszych lat, że „obcowanie” z książką, z wartościową literaturą, może być wspaniałą, niezapomnianą przygodą, która rozwija wyobraźnię, wrażliwość i empatię. Wierząc, że czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci, pomóżmy dziecku odkryć wartość i magiczną moc książek.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.