- Reklama -

- Reklama -

Co ze świetlicą w Majdanie Starym?

O potrzebie budowy świetlicy w Majdanie Starym mówi się od dawna. Stary, prawie stuletni budynek remizy strażackiej, który przez wiele lat pełnił funkcję wiejskiej świetlicy, nie nadawał się już do użytku. Na spotkania wiejskie i sołeckie mieszkańcy zbierali się w pomieszczeniu nowej remizy, ale i ono nie spełnia wymagań XXI wieku.

Temat świetlicy powrócił na dobre w ubiegłym roku, kiedy to z okazji 90-lecia straży pożarnej w Majdanie Starym strażacy oficjalnie otrzymali projekt nowego budynku. Stary natomiast został wyburzony. Od pół roku trwają przygotowania do budowy nowego obiektu. Mieszkańcy jednak niecierpliwią się i pytają, kiedy budowa już wreszcie ruszy.  Nie wiemy, co z naszą świetlicą. Tyle lat czekaliśmy i dalej musimy czekać. Nic w tym temacie się nie dzieje  mówią mieszkańcy Majdanu Starego.

- Reklama -

Ich wątpliwości przekazaliśmy wójtowi gminy, który jednak żadnego zagrożenia realizacji projektu nie widzi.  Projektant trochę opóźnił przesłanie przedmiaru robót. W tej chwili mamy już wszystkie dokumenty. Jest prawomocne pozwolenie na budowę. Ja nie wiem o żadnych zawirowaniach czy problemach  mówi wójt gminy Lech Rębacz i dodaje, że przetarg na budowę świetlicy, zwanej Wiejskim Domem Kultury, ma być ogłoszony już w przyszłym tygodniu.

Samorząd przygotowuje się także do budowy świetlic w dwóch innych miejscowościach gminy. Trwa opracowanie dokumentacji na budowę świetlicy w Borkach i w Zawadce. Są także plany budowy gminnego ośrodka kultury w Księżpolu. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.