- Reklama -

- Reklama -

Co z solarami?

Gmina Józefów otrzymała dofinansowanie na projekt pod nazwą „OZE w Gminie Józefów – instalacje solarne i kotły na biomasę dla budynków mieszkalnych”
Z uwagi na niepewne stanowisko Urzędu Marszałkowskiego co do sposobu przeprowadzenia procedury postępowania przetargowego przez gminy, które otrzymały dofinansowanie na projekty z zakresu OZE, zmuszeni jesteśmy do odłożenia terminu wyłonienia wykonawcy do czasu wyjaśnienia powstałych wątpliwości –  informuje burmistrz Józefowa Roman Dziura. Dodaje, że gmina stoi przed wyborem czy przetarg należy zorganizować na roboty budowlane (tak jak to było przy projekcie zrealizowanym w poprzedniej perspektywie finansowej), czy też prowadzić procedurę na dostawę urządzeń solarnych i kotłów na biomasę – tak jak to sugeruje Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.
Brak jednoznacznego Stanowiska instytucji udzielającej dofinansowanie i rozliczającej ze sposobu wydatkowania przyznanych środków wymusza zwłokę w ogłoszeniu przetargu. – Proszę o zrozumienie dla zaistniałej sytuacji, dlatego że musimy zachować szczególną ostrożność przy procedurze wyłonienia wykonawcy instalacji, dla mieszkańców, gdyż zastosowanie niewłaściwego trybu postępowania wiąże się z nałożeniem dotkliwej kary (korekty finansowej) wynoszącej nawet 20% wartości projektu – dodaje burmistrz.

- Reklama -

Projekt realizowany jest w ramach Działania 4.1 Wsparcie wykorzystania OZE Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.