kolportaż baner główny

- Reklama -

- Reklama -

Co z przebudową Autodromu w Biłgoraju? (foto)

To jedna z największych i najkosztowniejszych inwestycji ostatnich lat jaką prowadzi powiat biłgorajski. Ma dać impuls rozwoju, ściągnąć na Ziemię Biłgorajską miłośników sportów motorowych oraz promować Biłgoraj i cały powiat. I co z przebudową? - Bez opóźnień posuwają się na przód prace inwestycyjne na biłgorajskim Autodromie - zapewnia Starostwo Powiatowe w Biłgoraju.

- Reklama -

Pierwszy etap prac rozpoczął się 26 października 2023 roku, a zakończenie planowane jest na styczeń 2025 roku:
-Budowa toru kartingowego o światowej klasie licencji A oraz nowoczesnego padoku będzie ogromnym krokiem naprzód. Koszt inwestycji, wynoszący niespełna 31 mln zł, pokazuje skalę oraz znaczenie tego projektu dla miasta. Działania te są możliwe dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Polski Ład, co dodatkowo potwierdza ważność przedsięwzięcia dla rozwoju regionu – informuje Starostwo Powiatowe w Biłgoraju.

 

 

 

urząd MArszałkowski projekt

foto: Starostwo Powiatowe w Biłgoraju

- Reklama -

10 Komentarze
 1. Tor mówi

  Tor będzie utrzymywał starosta tak jak kilku innych
  Starosta, wicestarosta i członkowie zarządu. Tych etatowych na obecną kadencję w powiecie biłgorajskim wybrano dwóch. I to wzbudziło zaniepokojenie służb wojewody lubelskiego.

  Przypomnijmy, że starostą pozostał Andrzej Szarlip, a na wicestarostę wybrano b. posłankę Beatę Strzałkę. Radni wybrali też dwóch etatowych członków zarządu. To Tomasz Rogala (w poprzedniej kadencji zastępca starosty) oraz Bartłomiej Świtała. Nieetatowym członkiem zarządu został zaś Jan Małysza. Cała ta piątka uzyskała w kwietniowych wyborach mandaty, startując z list Prawa i Sprawiedliwości.

  Okazuje się jednak, że uchwałom powołujących członków etatowych postanowił bliżej przyjrzeć się wojewoda lubelski i wszczął postępowanie nadzorcze w sprawie stwierdzenia nieważności tej, która do zarządu na etat wprowadziła Bartlomieja Świtałę. Dlaczego?

  – W ocenie organu nadzoru ww. uchwała została podjęta z istotnym naruszeniem § 49 ust. 1 Statutu Powiatu Biłgorajskiego – odpowiada Małgorzata Torbicz z oddziału ds. mediów i komunikacji społecznej Biuro Wojewody.

  Chodzi o to, że w statucie określono, iż na etacie może być w starostwie zatrudniony tylko jeden członek zarządu poza starostą i jego zastępcą.

  Co teraz? Pod koniec maja do wojewody wpłynęły w tej sprawie wyjaśnienia złożone przez wicestarostę oraz przewodniczącego Rady Powiatu Biłgorajskiego. Decyzji, czy zostaną uwzględnione, jeszcze nie ma.

  – Naszym zdaniem, a opieramy się na opiniach naszych prawników powołanie dwóch etatowych członków zarządu nie łamie zapisów statutu i jest zgodne z prawem – mówi nam Andrzej Szarlip. Dodaje, że nawet gdyby ostatecznie wojewoda zdecydował się uchwałę unieważnić, to problem uda się rozwiązać poprzez wprowadzenie zmian w statucie.

 2. Obywatel Q mówi

  O tak! Basen to wielkie sukcesy PiS, tylko teraz nie ma kasy żeby dokończyć ale mieli żeby dać pracownik KK za jego błogosławieństwo, zatrudniać jeszcze jedno pracownik u starosta i znowu grozi starosta następnie podwyżka. Wstydu nie mają.

  1. Anonim mówi

   Teraz to już nie ma kasy na nic tak rządzi PO „Piniędzy nie ma ni nie będzie” a od lipca podwyżki za prąd i za wszystko.

 3. SOP mówi

  Mam nadzieję że na nowy to nie będą wpuszczani „drifterzy” zgruzowanumi beemwicami i nie będą niszczyć toru, poboczy i zalewać go olejem bo szybko tor skończy jak poprzedni (z licencji A zrobi się kartoflisko) i będzie można zapomnieć o zawodach kartingowych i motocyklowych. Trochę za dużo pieniędzy zostanie tam włożone żeby tor służył do palenia gumy!

 4. Anonim mówi

  nie lepiej było wydać na szpital ?

  1. Anonim mówi

   Lepiej ale szpital zablokowały wolne sądy i jest w rękach prywatnych

   1. Anonim mówi

    budynki są powiatu i można robić remonty szpitala i tak samo można kupić sprzęt do szpitala i użyczyć lub wypożyczyć więc ?

 5. Anonim mówi

  po co ten tor? kto to będzie utrzymywał? na basen nie mają na dokończenie no ale tor robią

  1. Anonim mówi

   a Ty co zrobiłeś? Tylko jęczec i narzekać i nic nie robić

  2. Anonim mówi

   Bardzo dobrze niech robią.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.