- Reklama -

- Reklama -

Co z lodowiskiem w Biłgoraju? Jest decyzja!

Sezon na pytania: "co z lodowiskiem w Biłgoraju?" otwarty! Ale trudno się dziwić mieszkańcom. Zainteresowani tematem pamiętają, że w biegłym sezonie jedyna zimowa atrakcja po wielu bojach otwarta została w ... połowie stycznia. Nowa Gazeta Biłgorajska sprawdziła jak będzie teraz. Lodowisko w Biłgoraju będzie koło maja, czy jednak wkrótce?

- Reklama -

W Biłgoraju biało i zimno. A wraz z pierwszymi oznakami zimy pojawiają się pierwsze pytania i oznaki niepokoju o biłgorajskie lodowisko:

-Co z lodowiskiem? Będzie w tym roku otwarte? Kiedy? – to pytanie usłyszeliśmy już kilkukrotnie.

Zainteresowani tematem pamiętają, że w ubiegłym sezonie (a w tym roku) lodowisko zostało otwarte dopiero w połowie stycznia po interwencji Młodzieżowej Rady Miasta wspartej przez  „dorosłą” Radę Miasta.

W tym roku sporów i próśb ma nie być. Sprawdziliśmy. Urzędnicy już zdecydowali, że lodowisko zostanie w tym roku otwarte na cały sezon:

-Tak, mamy zamiar uruchomić  w tym roku lodowisko.  Trudno mi w tym momencie odpowiedzieć jeszcze na pytanie kiedy. Czekamy na długoterminowe prognozy pogody, które określą nadchodzące temperatury. Lodowisko zużywa strasznie dużo prądu, a chodzi o to, żeby zmarnować go jak najmniej wyjaśnia  Jarosław Bondyra, zastępca burmistrza Biłgoraja.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Zastępca burmistrza zapewnia, że lodowisko będzie otwarte przez cały sezon.

Lodowisko w Biłgoraju cieszy się sporym zainteresowaniem. W tym roku doposażenie lodowiska było jednym z ośmiu projektów, jakie wpłynęły do budżetu obywatelskiego. Lodowisko nieznacznie, bo tylko 10 głosami, przegrało z tężnią solankową, która ma powstać nad zalewem ZOBACZ TUTAJ

 

 

 

- Reklama -

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.