- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Co z krzyżami w urzędach? Radny Ziemi Biłgorajskiej reaguje

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podpisał zarządzenie, które zakazuje eksponowania krzyży w urzędach, a urzędnikom eksponowania symboli religijnych na biurkach: - Ostatni raz z takimi działaniami mieliśmy do czynienia w mrocznych czasach komunizmu, kiedy radzieccy towarzysze walczyli z wiarą i kościołem siłą zaprowadzając socjalizm - komentuje Michał Mulawa, były wicemarszałek Lubelszczyzny i pochodzący z Tarnogrodu radny Sejmiku Województwa Lubelskiego z Ziemi Biłgorajskiej.

- Reklama -

– W ostatnich dniach Polskę obiegła informacja, że prezydent Warszawy – prominentny polityk Platformy Obywatelskiej Rafał Trzaskowski wydał zarządzenie, które zakazuje eksponowania krzyży w urzędach, a urzędnikom eksponowania symboli religijnych na biurkach.
Przypomina mi to sytuację, która miała miejsce również w naszym regionie, kiedy to nowy wojewoda z Platformy Obywatelskiej rozpoczął swoje urzędowanie od decyzji o zdjęciu krzyża z reprezentacyjnej sali urzędu wojewódzkiego.To znamienne, że politycy partii rządzącej z taką gorliwością wzięli się za zwalczanie symbolu, który nie tylko jest świętością dla wielu Polaków, ale jest również symbolem Polskiej państwowości i określa naszą kulturę i cywilizację.
Ostatni raz z takimi działaniami mieliśmy do czynienia w mrocznych czasach komunizmu, kiedy radzieccy towarzysze walczyli z wiarą i kościołem siłą zaprowadzając socjalizm. Dziś politycy PO idą w ślady swoich radzieckich poprzedników.W 2018 roku jako Przewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego swoją pracę rozpocząłem od zawieszenia krzyża w sali posiedzeń. Ten krzyż jest z nami do dziś i w obronie tego symbolu dziś występujemy.Z krzyżem jeszcze nikt nie wygrał. Bo jeśli Bóg z nami, któż przeciwko nam? – pyta Michał Mulawa.

 

foto: zdjęcie ilustracyjne (pexels.com)

- Reklama -

16 Komentarze
 1. Oszukani pod krzyżem na rozdrożu mówi

  Czym się różni zdejmowanie krzyża od kłamstwa w jego obecności.

 2. pan COGITO mówi

  ,,To jest matka moja ta ziemia a to są moi bracia i siostry,,św. J.P. II Zdejmowanie krzyży , aborcja . tabletka PO, zboczenia , zdziczenie , Ta rzeczywistość bardzo by go bolała.

 3. Samarytanin mówi

  Pan Cogito to zapewne jeden z tych który w pierwszej ławce, który ze sztandarem…na pokaz.A gdzie skromność?Gdzie skupienie modlitewne , zaduma, miłość bliźniego?Przerost formy nad treścią.Lans samego siebie.Praqdziwy katolik, przebacza, modli się , nie potępia i widzi tylko wrogów wśród ludzi myślących inaczej.

  1. pan COGITO mówi

   Samarytanin modlący pod figuro trzyma ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

 4. Anonim mówi

  Te cytaty, trzeba jeszcze rozumieć.Właśnie takie ,,geanie”krzyżem niszczy kościół.Bo kościół to przede wszystkim ludzie, nie pomniki.Nasz JPll to rozumiał, dlatego ich nie chciał.Ale jest wielu, którzy chcą się na pomnikach, na krzyżu lansować, pod płaszczykiem jego obrony.Pokolenie 70+ ma największy problem z właściwym pojmowaniem wiary.,,Niech zstąpi duch twój….”też miało swój kontekst czasowy.Nadużywanie tego , jest zwyczajną groteską.

 5. pan COGITO mówi

  ,,Niech zstąpi duch twój i zmieni oblicze ziemi tej ziemi,,św. J. P. II . Po tylu latach ktoś musi wypowiedzieć te słowa bo Polski nie będzie.

 6. Wiara lubi ciszę. mówi

  Oddajcie Cezarowi co cesarskie a Bogu co boskie.Myślę że już sam Jezus określił granice.Jest godne miejsce na krzyż i modlitwę.Takie ,,święte oburzenie”to nic innego jak instrumentalne jego wykorzystanie, nie mające nic wspólnego z wiarą.Co najwyżej na szkodę kościoła takie akcje.

 7. pan COGITO mówi

  ,,Kiedy przyjdą zniszczyć ten naród to zaczną od kościoła bo kościół jest siłą tego narodu,,ks. kard. S. Wyszyński

 8. Pius mówi

  Bredzi jak potłuczony. Z pewnością „wczorajszy”

 9. Zniesmaczony mówi

  Krzyż to trzeba nosić w sercu, co z tego że teraz wszyscy robią pod publikę jak to oni niby bronią krzyża.

  A jak się zachowują? Co robią czy są godni noszenia krzyża? Zobaczcie co si obrońcy krzyża robią, kiedy gasną światła reflektorów to wtedy są prawdziwi nie zaś w błyskach fleszy.

  1. ss mówi

   w sercu owszem trzeba ale w przestrzeni publicznej też trzeba eksponować bo inaczej będziesz miał sierp i młot lub islam.

   1. Pius mówi

    bełkoczesz

 10. obserwator mówi

  Na wszystko jest odpowiednie miejsce.

 11. pAUL mówi

  Rację ma

 12. Bogdan mówi

  Mulawa jak zwykle pod publikę. Gdzie Lublin gdzie Warszawa?

  1. miasto mówi

   A w lublinie krzyża nie zdejmowali niedawno? bez Boga nic nie będzie, na swoją zgubę to robią.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.