- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Co warto zobaczyć na Dominikanie?

Dominikana to państwo leżące w Ameryce Środkowej, wchodzące w skład wyspy Haiti. Od północy oblewają ją wody Oceanu Atlantyckiego, od południa Morza Karaibskiego. Kraj ten zachwyca różnorodnością krajobrazów i szaty roślinnej. Jednak warto go zwiedzić ze względu na ciekawą historię, kulturę, bogactwo zabytków oraz ciepły klimat.

- Reklama -

Co warto zobaczyć na Dominikanie?

Wybierając się na wakacje na Dominikanę, oprócz stroju kąpielowego niezbędnego do opalania się na piaszczystych plażach, należy zabrać ze sobą wygodne buty. Okażą się one niezbędne podczas wycieczek krajoznawczych. Poniżej przedstawiamy najciekawsze miejsca, które koniecznie trzeba zobaczyć! Jeśli chodzi o kraj Dominikana, wakacje w nim zawsze należą do udanych i ciekawych, w czasie których można nie tylko wypocząć, lecz również dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy.

Santo Domingo – obowiązkowy punkt na mapie turysty

Będąc na Dominikanie, koniecznie trzeba zobaczyć jej stolicę Santo Domingo. Tu warto odwiedzić lokalny targ Mercado Moderno z licznymi straganami oraz sklepami oferującymi pamiątki i lokalne przysmaki. Natomiast odwiedzając Dzielnicę Kolonialną Zona Colonial, można zobaczyć wiele ciekawych zabytków z okresu XVI wieku z piękną starówką.

Santo Domingo ma jedną z najbardziej urokliwych plaż na wyspie. Plaza de España zachwyca bujnymi palmami, błękitem krystalicznie czystej wody oraz licznymi imprezami organizowanymi w pobliżu. Niedaleko plaży znajduje się Alcázar de Colón –  najstarsza rezydencja wicekróla w Ameryce. Budowla pochodzi z XVI wieku i została wzniesiona w stylu gotyckim mudejar, cechującym się charakterystyczną dla tego okresu ornamentyką. Obecnie znajduje się tam muzeum z licznymi artefaktami z czasów Krzysztofa Kolumba.

- Reklama -

Będąc w Santo Domingo, warto zwiedzić również Katedrę Najświętszej Marii Panny pochodzącą z XVI wieku, łączącą w sobie styl gotyki oraz renesansowy z licznymi freskami i przepięknymi witrażami. Do zabytków na mapie turystycznej stolicy Dominikany warto dołączyć również Fortalezę Ozama, Museo de las Casas Reales, a także Parque Colón. Będąc na Dominikanie nie można pominąć Acuario Nacional! To największe akwarium na Karaibach. Kolejnym miejscem, które warto odwiedzić, jest Parque Zoológico Nacional Dominica – ogród zoologiczny. Tu można zobaczyć ponad 80 gatunków rozmaitych zwierząt.

Egzotyczna Dominikana last minute

Dla osób pragnących wypoczywać na egzotycznych plażach pod palmami, mamy doskonałą wiadomość. Tutejsze kurorty zapewniają nie tylko noclegi w komfortowych hotelach z pełnym wyżywieniem, lecz także wiele ciekawych atrakcji na miejscu. Bogata oferta zajęć animacyjnych i rekreacyjnych dla dzieci oraz imprez dla dorosłych sprawia, że nie będzie chciało się stąd wracać. Do opalania się na piaszczystych plażach oraz kąpieli w krystalicznie czystych wodach polecamy plaże m.in.: Macao Beach, Playa Uvero Alto, Playa Arena Gorda, Playa Bávaro, a także Playa Juanillo. Poczują się na nich doskonale turyści, których interesuje głównie oferta Dominikana last minute z all inclusive w pakiecie.

Osoby pragnące poczuć prawdziwie dominikańską aurę, mogą odwiedzić Puerto Plata portowe miasteczko położone u podnóża Gór Kordylierów. Miejscowość słynie z urokliwych plaż i nowoczesnego kompleksu luksusowych hoteli. Można tu zobaczyć Muzeum Bursztynowe, Wodospady Damajagua, a także zabytki znajdujące się w pobliżu deptaku nadmorskiego, a wśród nich fortecę z XVI wieku oraz latarnię morską.

Będąc na Dominikanie warto również zwiedzić Park Narodowy Los Haitises, Park Ekologiczny Indigenous Eyes, wodospad Salto de Jimenoa, wodospad El Limón, a także plantację kakaowców oraz Fabrykę Cygar. Reasumując, jeśli chodzi o wypoczynek w takich krajach jak Dominikana, wakacje w nich należą do jednych z najbardziej niezwykłych, pozwalających na leniwy wypoczynek i zobaczenie wielu ciekawych miejsc.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.