- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Co się tak kryje pod siatką ochronną? (foto)

Na zdjęciu nowa inwestycja w powiecie biłgorajskim. Jeśli nie wiecie jeszcze co, to przenosimy się do miejscowości Osuchy (gm.Łukowa), gdzie rośnie Muzeum Partyzantów Polskich. Trwające prace mają na celu przystosowanie budynku dawnej szkoły w Osuchach do potrzeb filii Muzeum Ziemi Biłgorajskiej oraz budowa zupełnie nowego pawilonu. I jak idzi

- Reklama -

Projekt ma przypominać o bohaterstwie i ofiarach polskich partyzantów, którzy walczyli z niemieckim i sowieckim okupantem.
Muzeum Partyzantów Polskich w Osuchach ma być nie tylko hołdem dla przodków, ale również upamiętnieniem i przypomnieniem historii największej bitwy partyzanckiej okupowanej Polski. Całkowita wartość inwestycji wynosi około 13 mln zł.
Władze powiatu biłgorajskiego pozyskały na realizację projektu środki zewnętrzne. Dofinansowanie w kwocie 8 mln zł pochodzi z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych, natomiast dofinansowanie wynoszące 2,2 mln zł pochodzi z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Dodatkowe wsparcie w wysokości 147 600 zł przekazano na dokumentację projektowo-kosztorysową. Budżet powiatu biłgorajskiego wnosi około 2,5 mln zł.
Prace budowlane rozpoczęły się w połowie marca 2023 roku i mają zakończyć się na przełomie lata i jesieni 2024 roku. Powstanie Muzeum Partyzantów Polskich w Osuchach to ważne wydarzenie dla lokalnej społeczności, które pozwoli uhonorować bohaterów walki o wolność i przypomnieć o ich bohaterskiej postawie.

 

 

 

 

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

foto: Starostwo Powiatowe w Biłgoraju

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.