- Reklama -

- Reklama -

Co się dzieje w Bukownicy?! (FOTO)

Co się dzieje w Bukownicy (gm. Tereszpol)? Dochodzą nas słuchy, że w Bukownicy w odstawkę poszły telewizory, komputery i telefony, a mieszkańcy przypomnieli sobie o bibułach, kolorowych papierach, tasiemkach i sznureczkach.

- Reklama -

O tym, że Koła Gospodyń Wiejskich przeżywają swoją drugą młodość świadczy fakt, że na terenie powiatu biłgorajskiego zarejestrowanych jest 71 Kół. Do tego dochodzą stowarzyszenia, których też jest sporo. Do tej  społeczności kilka dni temu  dołączyli mieszkańcy Bukownicy (gm. Tereszpol), którzy założyli „KGW Nasza Bukownica”.  Prezesem Koła wybrana została Wioletta Skubis. W rozmowie z  nami Wioleta zapewnia, że członkowie Koła od razy wzięli się do roboty:

 

Mamy 35 członków, oprócz pań również kilku panów.  Już 2 kwietnia wystawiamy się po raz pierwszy na Kiermaszu Wielkanocnym na placu pod BCK lub na korytarzu budynku (zależeć to będzie od pogody) z rękodziełem typu wianki i stroiki wielkanocne oraz z artykułami spożywczymi: lizaki bezowe i beziki w zestawach, mazurki oraz inne wypieki.  Mamy też stronę na FB „Koło Gospodyń Wiejskich Nasza Bukownica”, na której prezentujemy nasze wyrobymówi Wioletta Skubis, Prezes Koła. 

 

 

O Kiermaszu Wielkanocnym pisaliśmy tutaj: https://gazetabilgoraj.pl/w-bilgoraju-bedzie-kiermasz-wielkanocny-sa-chetni-wystawcy/

 

 

Rzeczywiście, Koło w Bukownicy ruszyło pełną parą. Wioletta mówi, że panie zgłaszają  też swój udział w różnych konkursach np. w  Bitwie Regionów, a w między czasie  starają  się o zdobycie grantów na finansowanie  działalności.

 

 

-Naszą siedzibą jest Remiza OSP, która wymaga znacznego wkładu finansowego, dlatego zamierzamy działać prężnie aby pozyskać jak najwięcej środków na remont i wyposażenie budynkuwyjaśnia Wioletta.

 

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

A jak Koło przyjęli mieszkańcy wsi?

 

 

O tym, że koło gospodyń było potrzebne świadczy fakt, iż zapisały się do niego całe rodzinymówi Jola Parkitny, członkini KGW.

 

 

I rzeczywiście, jak się dowiedzieliśmy, odkąd  w Bukownicy powstało KGW, we wsi zapomniano  o dorobku cywilizacyjnym czyli o telewizorach, tabletach, komputerach i telefonach. Zamiast tego przypomniano sobie o  bibułach, kolorowych papierach, tasiemkach, sznureczkach  i co tam kto miał  i wieczorami a także  w każdej wolnej chwili całe rodziny zasiadają do rękodzieła.

 

 

- Reklama -

Zaczynamy w okresie świątecznym, więc pracujemy w większości w domach, zanim siedziba i miejsce wspólnej pracy zostaną wyremontowane. Długo czekaliśmy na Koło Gospodyń, ale wreszcie jest.  Mamy  dużo zapału, więc teraz musimy rozłożyć siły,  żeby wystarczyło ich na wszystkie zaplanowane działania, bo trochę tego jestdodaje Jola.

 

 

 

Zobacz także: https://gazetabilgoraj.pl/jest-nowe-kgw-sto-kobiet-w-prywatnym-domu-foto/

 

Wielkanocne rękodzieło w wykonaniu  mieszkańców Bukownicy:

hdrpl

 

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.