- Reklama -

- Reklama -

Co się dzieje w biłgorajskiej „Trójce”? – pytają zaniepokojeni mieszkańcy

Nasi niezawodni Czytelnicy i mieszkańcy Biłgoraja, poinformowali nas, że coś dzieje się przy Szkole Podstawowej nr 3 w Biłgoraju. Jedni zwracają uwagę na zamkniętą bramę i taśmę, inni pytają dlaczego ... nic się tam jeszcze nie dzieje. Sprawdziliśmy na czym właściwie stoi "Trójka" i w jakim miejscu jesteśmy?

- Reklama -

W Szkole Podstawowej nr 3 w Biłgoraju ruszyły prace budowlane. W związku z tym część szkolnego placu została zabezpieczona taśmą, zamknięto również bramę wjazdową. Co dzieje się w „Trójce”?

 

Podczas gdy wszyscy skupiają się na budowie hali sportowej w „Jedynce” (zobacz TUTAJ), przypominamy, że „Trójka” również załapała się na inwestycję finansowaną z Polskiego Ładu.

Przy Szkole Podstawowej nr 3 właśnie ruszyły prace w ramach programu:

„Budowa boiska przy Szkole Podstawowej Nr 3 wraz zagospodarowaniem w Biłgoraju”.

 

Zgodnie z projektem uczniowie za niespełna 2 lata będą cieszyć się nowym boiskiem, bieżnią z trybunami oraz terenami zielonymi.

 

-Aktualnie wykonywane są roboty związane z kanalizacją deszczową i siecią energetyczną. Termin zakończenia  prac – 17 miesięcy od dnia podpisania umowy tj. koniec listopada 2023 – mówi Paweł Jednacz, rzecznik prasowy UM Biłgoraja

 

- Reklama -

Dostajemy również pytania od mieszkańców, którzy martwią się, że inwestycja „stoi”:

 

-Proszę odwiedzić i zapoznać czytelników z przebiegiem prac budowlanych przy modernizacji boiska LA na terenie SP nr 3 w Biłgoraju. Czy są trudności w realizacji inwestycji?pisze do nas pan Janusz.

 

Paweł Jednacz, rzecznik prasowy UM Biłgoraj uspokaja, że żadnych trudności nie ma i wszystko idzie zgodnie z harmonogramem:

 

Nie ma żadnych opóźnień, ponieważ, zgodnie z harmonogramem, prace przy SP3 miały się rozpocząć w 2023 rokumówi Paweł Jednacz

 

Co zmieni się w „Trójce” po ukończeniu inwestycji?

 

Zamierzenie inwestycyjne obejmuje między innymi:
– budowę elementów infrastruktury sportowej na działce nr ewid. 101/1 (teren szkolny), na które składają się:
1) Boisko do piłki nożnej o wymiarach pola gry 46×28[m] o nawierzchni ze sztucznej trawy zasypywanej kruszywem kwarcowym.
2) Trzytorowa bieżnia prosta 60-metrowa o nawierzchni poliuretanowej.
3) Dwutorowa bieżnia ogólna o nawierzchni poliuretanowej.
4) Boisko do gry w piłkę siatkową o wymiarach pola gry 9×18[m] oraz wymiarach zewnętrznych 16×27,5[m] o nawierzchni poliuretanowej.
5) Skocznia w dal z zeskokiem o wymiarach 2,75×8[m] wypełnionym piaskiem płukanym i rozbiegiem o długości 35[m] o nawierzchni poliuretanowej.
6) Trybuny terenowe jednopoziomowe w postaci systemowych siedzisk jednorzędowych po 10 miejsc siedzących (łącznie 300 miejsc), zlokalizowanych wzdłuż boisk i bieżni.
7) Nowe ogrodzenia wewnętrzne i zewnętrzne z bramami i furtkami.
8) Remont istniejącego ogrodzenia boiska wielofunkcyjnego, piłkarskiego i działki szkoły.
9) Teren rekreacji – teren zielony przeznaczony do wypoczynku dzieci oraz prowadzenia lekcji. Całość trawiasta z wydzielonymi ścieżkami, oazami i ławkami.
10) Przebudowa układu komunikacyjnego z drogami dojazdowymi o nowej nawierzchni z betonu asfaltowego i kostki betonowej oraz wjazdem od ul. Armii Kraków.
11) Chodniki, alejki i dojścia o nawierzchni przepuszczalnej i kostki betonowej z likwidacją barier architektonicznych i poprawą dostępności do istniejącego budynku szkoły..
12) Miejsca postojowe typu „zielony parking” o nawierzchni ażurowej z wypełnieniem ziemią (trawa).
13) Nasadzenia i urządzenie zieleni niskiej i wysokiej.
14) Elementy malej architektury: stojaki na rowery zestali nierdzewnej, ławki, donice betonowe z nasadzeniem, pergole, stoły betonowe, stół betonowy do tenisa stołowego, kosze na śmieci.
15) Sieć kanalizacji deszczowej ze zbiornikami retencyjnymi o łącznej pojemności – 18m3 wyposażonymi w pompę zatapialną, sterowaną pilotem i przelewem do istniejącej sieci kanalizacji deszczowej.
16) Energetyczne zasilania oświetlenia infrastruktury sportowej z naświetlaczami LED, zasilania pompy nawadniania, bram automatycznych, wymiana szafy sterowniczej oświetlenia.
17) Monitoring CCTV IP z linią kablową i oprzyrządowaniem.
18) Inne roboty towarzyszące

 

 

- Reklama -

5 Komentarze
 1. Paweł mówi

  Panie redaktorze…bieżnie sportowe występują jako proste i okólne…Ogólne nie występują. Pozdrawiam.

 2. rodzic mówi

  A może piechotką,piechotką by się szło?

 3. wiesław mówi

  Dyrekcja za duzo jest ,siedzi z Różyńskim i tam robi usługi niematerialnei stąd,,,,,,,,,,,,,,,,.

 4. Monia mówi

  Tylko nikt nie pomyślał żeby zapewnić chociaż minimum miejsc parkingowych dla rodziców, bo odebrać dziecko w godzinach szczytu to jedna wielka tragedia!

  1. Silk mówi

   Tak się składa, że akurat minimum miejsc parkingowych jest zapewniona… 🙂

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.