- Reklama -

Co planują w Łukowej?

Samorządowcy z Łukowej już zatwierdzili plan wydatków i inwestycji na 2019 rok.

Radni gminy Łukowa zatwierdzili budżet na bieżący rok oraz zaplanowali wydatki i inwestycje. Wśród zadań, które planuje się zrealizować, jest przebudowa pasa drogowego drogi gminnej nr 109475L w zakresie budowy chodnika w Łukowej III. Wartość zadania to 340 tys. zł, w tym jest 10 tys. zł pochodzących z funduszu sołeckiego. W planach jest także modernizacja remizy OSP w Chmielku. Zadanie to ma kosztować 30 tys. zł.

Ponad pół miliona złotych przeznaczono na remonty i budowę obiektów oświatowych. 520 tysięcy złotych będzie kosztować budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Chmielku, a 12 tysięcy złotych termomodernizacja budynku Domu Nauczyciela w Łukowej.

- Reklama -

Największym i najbardziej kosztownym zadaniem będzie w tym roku realizacja projektu „Poprawa jakości środowiska poprzez wykorzystanie odnawialnych źródeł energii szansą dla zrównoważonego rozwoju gminy Łukowa”. Koszt całego zadania wyniesie prawie 4 miliony złotych, z czego 3 mln 982 tys. zł pochodzi z unijnego dofinansowania.
Odmieniony będzie park przy zabytkowym budynku Urzędu Gminy. Zagospodarowanie przestrzeni parkowej będzie kosztować około 370 tys. zł.
Wśród zadań na 2019 rok jest także modernizacja świetlicy w Podsośninie. Koszt zadania to 14 602 zł, środki pochodzić będą z funduszu sołeckiego. W bieżącym roku powstanie także plac zabaw w Łukowej (15 tys. zł z funduszu sołeckiego).

 

- Reklama -

4 Komentarze
 1. Anty mówi

  Do siara: nikt nikogo nie zmuszał do montażu pieca na pelet więc o co Ci chodzi?

 2. prorok mówi

  A Borowiec? Osuchy? Kozaki? Szostaki? Szarajówka? Głuchy?
  Niektórzy nie mają utwierdzonej drogi do domu a wydają kasę na halę i jakiś park 370 tyś. zł na 0,2 hektara działki!

 3. siara mówi

  A te piece na pellet to katastrofa ale nas uraczyli nie dośc ze pellet drogi to grzałki sie palą…jaka tu ekologia pellet droższy od wegla !!za traczyne płacić wiecej ??? kiedyś rowy zasypywali teraz trzeba płacić jak za mokre żyto !!! katasteofa sezon wyjdzie 3 razy droższy niż palenie kopconcym śmierdzacym węglem !! ”EKOLOGIA””!!!!!!!!!!

 4. Mieszkaniec mówi

  Rozumiem budowa hali 500tyś, ale zagospodarowanie przestrzeni żeby kosztowało 370 tys?!?! Jak ma to wyglądać ? Co za w takiej kwocie będzie uwzględnione ?!?!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.