- Reklama -

- Reklama -

Co na ścianę w salonie? Pomysły na aranżację ściany w salonie

- Reklama -

Co na ścianę w salonie? Pomysły na aranżację ściany w salonie.

Aranżacja ściany w salonie oraz w innych nowoczesnych wnętrzach w wielu przypadkach stanowi wyzwanie dla domowników. Z uwagi na to, że salon zwykle stanowi towarzyskie centrum każdego domu i mieszkania, zależy nam na tym aby ta strefa kojarzyła się z elegancją i dobrym smakiem mieszkańców. Cegła, płytki drewnopodobne, kamień dekoracyjny a może tapeta? Sprawdźmy, czym jeszcze można wykończyć ściany w pokoju dziennym.

Aranżacja ściany w salonie – sposób na ceglaną ścianę

Cegła okazuje się być niezwykle trafionym pomysłem na pustą ścianę w salonie. Z uwagi na jej uniwersalizm, cegła doskonale komponuje się zarówno ze stalą, szkłem, kamieniem i drewnem. Czerwona kolorystyka nie tylko przyciąga uwagę ale przede wszystkim ociepla wnętrze. Biała cegła wpływa na optykę wnętrza, nadając przestrzeniom skandynawskiego charakteru.

Jeśli pragniesz wprowadzić cegłę do swojego salonu, możesz skorzystać z dwóch dostępnych opcji. Pierwszą jest położenie na ścianie ceglanych płytek, zaś drugą – jeśli mieszkasz w zabytkowej kamienicy lub innym budynku z historią – odsłonięcie starego muru. Pamiętaj, aby po usunięciu tynku dokładnie oczyścić cegłę i dokładnie ją zaimpregnować, by dekoracyjna ściana w salonie cieszyła domowników przez wiele lat.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Wykończenie ściany salonu – płytki fornirowane

Płytki fornirowane to szczególny rodzaj płytek, które wyglądają jakby były wykonane z naturalnego drewna, jednakże są o wiele tańsze, gdyż z litego drewna wykonana jest jedynie ich wierzchnia warstwa. Z uwagi na to, produkcja płytek fornirowanych nie wymaga wykorzystania dużej ilości surowca. Płytki drewnopodobne zdobione są trudno dostępnymi gatunkami drewna jak iroko, teak, mahoń, orzech, dąb, palisander.

Obok forniru naturalnego, przypominającego drewno z naturalnym rysunkiem słojów, na rynku dostępny jest także fornir modyfikowany, który podczas obróbki zostaje pozbawiony wszelkich niedoskonałości drewna, co  w rezultacie daje gładką i jednolitą powierzchnię. Płytki i panele fornirowane na ścianę w salonie występują w wersji zabezpieczonej olejem lub lakierem na wysoki połysk, matowej, półmatowej oraz satynowej.

Ciekawa alternatywa na modne ściany w salonie – kamień dekoracyjny lub tapeta

Kamień dekoracyjny nazywany też kamieniem gipsowym to po prostu płytki wykonane z utwardzonego gipsu, imitujące wapień łuskany lub piaskowiec. Ten niezwykle popularny sposób na dekorację ściany w salonie stał się doskonałą i stylową alternatywą dla drogich kamiennych okładzin. Ponadto płytki kamienia dekoracyjnego wyglądają niezwykle naturalnie, są niedrogie a ich montaż jest bardzo łatwy.

Właściwie dobrana tapeta w salonie pomoże nam nadać wnętrzu odpowiedni charakter. Z uwagi na to, że na rynku możemy znaleźć niezwykle bogaty wybór kolorów i wzorów – dobór konkretnego modelu nie będzie stanowił większego problemu. Kolor tapety może korespondować z kolorem kanapy, zasłon lub dywanu. Aktualnie najmodniejszym motywem są tapety w duże liście oraz egzotyczne kwiaty. Wybierając tapetę winylową możesz być spokojny o jej trwałość i łatwość w utrzymaniu czystości.  Niezwykle popularnym sposobem na dekorację ściany w salonie okazują się także nowoczesne fototapety, które możesz znaleźć na https://www.swiat-obrazow.pl/.

- Reklama -

1 komentarz
  1. Bogdan mówi

    Zdecydowanie warto postawić na cegłę. Wygląda to zjawiskowo. Fajny klimat taki retro. Sama jest łatwa w utrzymaniu czystości i zapewnia przyjemny chłód. Teraz jest na to prawdziwa moda. Zobaczcie produkty Ceglanego Renesansu wraz z aranżacjami Mirucia 🙂

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.