- Reklama -

Co dzieci robią w wakacje? Idą do biblioteki!

W zajęciach uczestniczyły dzieci w wieku od 6 do 13 lat i przedszkolaki z Przedszkola "Leśne Skrzaty" w Aleksandrowie. Dla maluszków dziewczynki z Koła Przyjaciół Biblioteki prowadziły głośne czytanie z niespodziankami. Dzieci słuchały różnych utworów dla najmłodszych, które miały związek z Aleksandrowem. Przedszkolaki słuchały więc "Przygody Mikołaja z latawcem" autorstwa dzieci z kl. II c ze Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie i opowiadania "Przytulaki" Diany Bździuch. Przedszkolaki brały udział w zajęciach plastycznych "Nasz Aleksandrów". Maluchy wyczarowały kredą na boisku niezwykłą mapę Aleksandrowa.

Również z kolorowych kulek zrobiły niezwykle długą stonogę, bo przecież Aleksandrów to jedna z najdłuższych wsi. Kolejne zajęcia nazywały się "Na tropie historii Aleksandrowa". Dzieci odkrywały dawne zabawy jak: "Berek – krowa", "Baba Jaga patrzy", ciuciubabka czy klasy. Było też poszukiwanie w terenie fotografii i haseł związanych z Aleksandrowem. Wśród zabaw ruchowych, w jakich brały udział dzieci, znalazło się: kiszenie kapusty, gotowanie kartoflanki, pranie na tarze, wyprawa na targ do Biłgoraja i wiele innych. Nie zabrakło również zadań plastycznych. Uczestnicy tworzyli chociażby domy bez okien od ulicy czy las Tychec. Wiele śmiechu przyniosło rysowanie portretów. Trzeba było sobie wyobrazić siebie jako babcię lub dziadka. Dużym powodzeniem wśród starszych dzieci cieszyły się turnieje układania puzzli. Uczestnicy rewelacyjnie radzili sobie ze złożeniem fragmentów starych fotografii przedstawiających dawny Aleksandrów. Obrazki na puzzlach były pretekstem do rozmowy o tym, jak wyglądało dawniej życie mieszkańców i sama wieś. Dzieci fantastycznie rywalizowały w drużynach. Za ogromne zaangażowanie wszyscy otrzymali dyplomy "Mistrz puzzli".

- Reklama -

Wszyscy uczestnicy wakacyjnych zajęć otrzymali również malowanki i nagrody. Dzieci, bawiąc się, poznawały małymi kroczkami historię Aleksandrowa. Współorganizatorzy wakacyjnej akcji to: Przedszkole "Leśne Skrzaty" w Aleksandrowie, Koło Przyjaciół Biblioteki i Urząd Gminy Aleksandrów.

Jeszcze przez cały sierpień na wszystkich chętnych czekają: Letni kiermasz "Książka za książkę lub uśmiech", wystawa fotografii "Z książki do wyobraźni" oraz Galeria Przedszkolaka, a w niej prace czterolatków z ul. Wesołej, zatytułowane "Kolory i kształty". Wszystkie maluchy mogą również korzystać z bogatych zbiorów książek, zabawek, puzzli i gier planszowych w Kąciku Malucha. Zainteresowani nowinkami mogą korzystać z ciekawych aplikacji dostępnych na tabletach w bibliotece.

Zajęcia przygotowane przez bibliotekę były oparte na pedagogice zabawy. Taka forma spędzania czasu to jeden z najlepszych sposobów relaksu i również przyjemnej nauki.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.