- Reklama -

- Reklama -

Co dalej ze szpitalem w Biłgoraju?

To, że sytuacja prawna biłgorajskiego szpitala jest trudna, wiadomo nie od dziś. Dzierżawiony szpital za wszelką cenę chce przejąć starostwo, ale na drodze stają przepisy i toczące się procesy. W październiku powiat obiegła wiadomość, że spółka Arion, zamiast upaść, zostanie poddana restrukturyzacji. Jak sytuacja wygląda dziś? Sprawdzamy w Nowej Gazecie Biłgorajskiej.

- Reklama -

Przypomnijmy: Umowa dzierżawy szpitala, została podpisana ze spółką Arion w 2010 roku na 25 lat. W międzyczasie zmienił się zarząd powiatu, który za priorytet postawił sobie odzyskanie szpitala.

Kiedy postanowieniem z 1 kwietnia 2021 r.  Sąd Rejonowy Lublin-Wschód w Lublinie ogłosił upadłość Arion Szpitale Spółka z.o.o wielka radość zapanowała w starostwie. Władze powiatu od dawna chciały wypowiedzieć Spółce Arion dzierżawę szpitala i zainwestować spore pieniądze w jego modernizację. Niecałe cztery miesiące później, w sierpniu 2021, projekt nowoczesnego szpitala z SOR-em i lądowiskiem był już gotowy. Na inwestycję udało się pozyskać 19 mln zł.

Szybko okazało się jednak, że odzyskanie szpitala przez powiat nie jest takie proste. Nie pozwoliły na to chociażby warunki zapisane w  umowie dzierżawy.

- Reklama -

Pieniądze przeznaczone na remont szpitala ostatecznie trafiły na modernizacje  basenu. A sytuacja prawna szpitala komplikowała się coraz bardziej.

(…)

O tym czy coś się zmieniło i jak to wygląda w tej chwili? Przeczytacie tylko w najnowszym papierowym wydaniu Nowej Gazety Biłgorajskiej. Od wtorku w kioskach, sklepach i punktach kolportażu w powiecie biłgorajskim.

- Reklama -

13 Komentarze
 1. Ja mówi

  Lepszego starosty nie było nikt tyle nie zrobił dobrego dla powiatu co on

 2. az mówi

  „Niech jadą” – krzyknęła z ław sejmowych Józefa Hrynkiewicz z PiS gdy posłanka PO Lidia Gądek powiedziała z mównicy sejmowej, że młodzi lekarze w każdej chwili mogą wyjechać za granicę, aby tam zarabiać.

  1. Czesław mówi

   A to dzięki komu tysiące lekarzy i pielęgniarek wyjechało za pracą i godną płacą za granice , czy nie za PO I PEZEL . no bo piniędzy nomo,- ale taki tłuk wie swoje

 3. Paluszek mówi

  Chorowac w dzisiejszych czasach to mozna tylko na przeziebienie. Na powazniejsze choroby nie polecam. Nie ma leków nie ma lekarzy nie ma nic,. Wezma cie człowieku do szpitala i co?? polezysz sobie kilka dni i cie wypisza do domu. Ot i wszysko. Gdzie sa nowe terapie . medycyna sie rozwija na całym swiecie tylko w Polsce nie. U nas sie cofa. Ale nie ma sie co dziwic. lekarze z Polski pouciekali. pracuja w innych kraja gdzie im lepiej jest. Kto moze to wyjezdza za granice. Tam sie zyje lepiej dostatniej i spokojniej. Wiem co mówie bo byłem tam. A u nas co. Dziadostwo na potege. Tylko rzad i ci co rzadza zadowoleni sa. Usmiechy usciski nagrody sobie sami daja. A czemu nie. Tylko ze ta beztroska sie powoli konczy. I co wtedy drodzy rodacy. Co wtedy.

 4. Jacek mówi

  Powinni radni zmienić starostę. Takie moje zdanie.

  1. Kris mówi

   powinniśmy zagłosować na PiS i wypie peselowców gumofilców. amen

 5. Piotr mówi

  Jak widać, propaganda przed wyborami o uwolnieniu szpitala zadziałała idealnie, a że nie wyszło to inna sprawa. Szpital to już przeszłość na tym się już nie ugra. Teraz nowy temat na tapecie Dobry Rząd na Trudne czasy-tylko kto w te trudne czasy nas wpakował. Premie za Nowy ład rozdane , Willa Plus najlepszą inwestycją roku, Dom Kombatanta w życiowej formie. Brawo.

  1. Czesław mówi

   Kto ci tak wyprał łepetynę ,- czy nie 24 godz. prawda sama prawda i **wno prawda

   1. Silk mówi

    Ten Czesław, to podręcznikowy przykład pisowskiego przydupasa. „Bierny, mierny, ale wierny”

    1. anty komuch mówi

     No i kawiorowo – rowerowy przydupas się odezwał , tępy z wypraną łepetyną przez tą stacje tfuen.

     1. Ciekawy mówi

      Masz za dużo zębów?

 6. mieszkaniec bilgoraja mówi

  Pod umowa dzierżawy szpitala podpisały się osoby, które reprezentowały prawicowe partie jeśli pamiętam, to jest do sprawdzenia. Można od nich się dowiedzieć jakie były założenia w tamtych latach. Niestety rozwój biłgorajskiego lecznictwa – szpitala zatrzymał się w rozwoju. Inne placówki pozyskują środki na modernizację i unowocześnienie. Remont elewacji oddziału zakaźnego to tylko kosmetyka.

 7. Marek mówi

  Wystarczy wypowiedzieć umowę dzierżawy i byłby szpital pod starostwem. Przecież to budynki powiatu. Jest takie powiedzenie dla chcącego …

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.