- Reklama -

- Reklama -

Co dalej ze szpitalem?

W starostwie powiatowym w Biłgoraju odbyło się spotkanie władz powiatu z wojewodą lubelskim Przemysławem Czarnkiem. Głównym tematem wizyty wojewody była sytuacja biłgorajskiej służby zdrowia, rozmawiano także o możliwościach wsparcia rolników w zakresie zwiększenia opłacalności hodowli zwierząt i upraw owoców miękkich, a także o współpracy samorządu z wojewodą przy realizacji strategicznych zadań związanych z budową i remontem dróg na terenie powiatu biłgorajskiego.

Starosta Andrzej Szarlip przedstawił działania podejmowane przez Zarząd Powiatu w zakresie poprawy realizacji opieki zdrowotnej na terenie powiatu, w tym w szczególności sytuację biłgorajskiego szpitala. W swojej wypowiedzi zapoznał wojewodę Przemysława Czarnka z planami związanymi z przejęciem szpitala przez powiat. – Aktualnie prowadzone są działania zmierzające do ustalenia optymalnego scenariusza dla naszych działań, ponadto sprawdzany jest stopień realizacji umowy dzierżawy – mówił starosta. – Zdajemy sobie sprawę, że konieczne jest zachowanie ciągłości świadczeń medycznych, jednak stan w którym znalazła się służba zdrowia na terenie naszego powiatu wymaga konkretnych działań, mieszkańcy muszą mieć poczucie bezpieczeństwa w zakresie udzielnych świadczeń medycznych, a jakość tych świadczeń powinna systematycznie wzrastać – dodał Andrzej Szarlip.

W związku z postępowaniem sądowym związanym z upadłością spółki Arion oraz pracą syndyka w biłgorajskim szpitalu, wojewoda Przemysław Czarnek zadeklarował pełne poparcie dla działań Zarządu Powiatu w zakresie przywrócenia funkcjonowania szpitala w strukturze publicznego powiatowego ZOZ. Wojewoda wskazał również gotowość i chęć uczestnictwa administracji wojewódzkiej w rozmowach pomiędzy przedstawicielami powiatu, a obecnym zarządcą szpitala. – Mają państwo moje pełne poparcie dla działań, które poprawią funkcjonowanie szpitala – mówił wojewoda – jednocześnie zapewniam, że decyzje dotyczące szpitala, które leżą w kompetencji wojewody będą konsultowane z Zarządem Powiatu – zapewnił Czarnek.

Podczas spotkania omawiane były również tematy związane z rolnictwem. W szczególności działania podejmowane przez administrację rządową w zakresie walki z wirusem ASF dzięki którym powiat biłgorajski jak i większość południowych terenów województwa lubelskiego jest wolny od tej groźnej choroby. Rozmawiano także o prowadzonych działaniach mających na celu zwiększenie opłacalności produkcji trzody chlewnej, a także uprawy owoców miękkich.

W czasie wizyty wojewody rozmawiano też o współpracy w zakresie budowy i remontu dróg. Członkowie Zarządu Powiatu zapoznali wojewodę z potrzebami, które zgłaszają mieszkańcy. Przemysław Czarnek zapewnił, że biorąc pod uwagę rekordowe środki przeznaczone przez rząd na budowę dróg, wiele z tych projektów ma realne szanse na realizację w najbliższych latach.

- Reklama -

2 Komentarze
  1. mieszkaniec mówi

    Umowę na dzierżawę szpitala kto podpisał, proszę sprawdzić. W obecnej sytuacji potrzeba dużej kroplówki i apolitycznego menadżera z dużymi uprawnieniami, który będzie wynagradzany za efekty, a nie za politykowanie. Podstawowy warunek to jest stała, kompetentna kadra lekarze, pielęgniarki i pracownicy techniczni ( o nich najczęściej się zapomina), a nie spadochroniarze którzy pracują dzisiaj tu jutro tam.

  2. Twbkz1 mówi

    Czyli miało miejsce plenum PZPRbis gdyż ŻADNYCH konkretów z tego spotkania nie podano. Przejechali, pogadali i tyle.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.