- Reklama -

- Reklama -

Co dalej z ulicą Nowakowskiego? Mamy odpowiedź urzędników

Jakiś czas temu opisywaliśmy problem zalanej ulicy Nowakowskiego w Biłgoraju. Woda przelewające się przez ulicę, utrudnia życie wielu mieszkańcom. Urząd Miasta Biłgoraj obiecał rozwiązanie problemu, nie sprecyzował jednak kiedy. Po naszej interwencji pojawiły się ... kolejne deklaracje w sprawie.

- Reklama -

Ulica Nowakowskiego to jedna z nowszych dróg w Biłgoraju. Wokół tej ulicy jak grzyby po deszczu powstają boczne uliczki i prężnie rozwija się Osiedle.  To co jednych cieszy, innym spędza sen z powiek. Pan Eugeniusz  mieszkający przy ulicy Nowakowskiego 80 od lat walczy z wodą przelewającą się przez ulicę i zalewającą mu posesje.

 

Woda, od początku woda

 

Pan Eugeniusz zadzwonił do nas z prośbą o interwencję, bo jak mówi, nie ma już siły chodzić do Urzędu i prosić.

 

– Ja już nie wiem jak mam to załatwić. Chodzę, proszę, tłumaczę, ale nikt nie rozumie.. w Urzędzie mówią, że mam zalaną posesję, bo właściciele działek powyżej ulicy nieprawidłowo gospodarują wodą. Jak na sąsiedniej działce nawet nikt nie mieszka!tłumaczy pan Eugeniusz

 

O sprawie pisaliśmy TUTAJ

 

 

Studzienka będzie, tylko kiedy?

 

Mężczyzna wiele razy rozmawiał z urzędnikami. W marcu 2022 skierował pismo do burmistrza z opisem sytuacji i skargą, że dren został źle wykonany.  Odpowiedz burmistrza nadeszła 5 miesięcy później – w sierpniu.

- Reklama -

W odpowiedzi burmistrz Janusz Rosłan wyjaśnia, że przedstawiciele Urzędu Miasta oraz Miejskiej Służby Drogowej odbyli wizję lokalną, a następnie wykonali niezbędne prace konserwacyjne drenażu zlokalizowanego po stronie północnej ul. Nowakowskiego.

 – Podczas realizacji prac został Pan poinformowany, że Gmina Miasto Biłgoraj wykona dodatkową studzienkę z odprowadzeniem wody do istniejącego rowuwyjaśnia Janusz Rosłan w piśmie skierowanym do pana Eugeniusza.

 

Tyle że burmistrz nie sprecyzował, kiedy studzienka zostanie wykonana.

 

 – Ileż to roboty zrobić studzienkę? Znam się trochę na tym, bo pracowałem w branży. To nie jest aż tak skomplikowane ani czasochłonne. Odrobina dobrej woli by wystarczyła, żeby rozwiązać ten problem tłumaczy pan Eugeniusz.

 

Będzie i to niebawem

 

Pytania i sugestie pana Eugeniusza przekazaliśmy do Urzędu Miasta. W odpowiedzi usłyszeliśmy, że wszystkie prace zostaną wykonane:

 

Ze względu na charakter robót i założenie nienaruszania konstrukcji jezdni przedmiotowej ulicy roboty należy zlecić podmiotowi zewnętrznemu. Zasadniczy zakres prac polega na wykonaniu przewiertu sterowanego pod korpusem drogowym i odprowadzenie do rowu odwadniającego wód przejętych przez istniejący dren wykonany w trakcie budowy ulicy Nowakowskiego. Wykonana zostanie również studzienka rewizyjna. Przedmiotowe roboty Gmina Miasto zamierza zlecić i wykonać w pierwszej połowie bieżącego roku – mówi Paweł Jednacz, rzecznik prasowy UM Biłgoraj

 

 

Chcecie zgłosić temat, problem? Wasza sprawa utknęła w biurokratycznej machinie? Piszcie: nowa@gazetabilgoraj.pl

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.