- Reklama -

- Reklama -

Co dalej z OSP w Rudzie Solskiej?

Od ponad roku strażacy ochotnicy z Rudy Solskiej trzymają sprzęt gaśniczy w prywatnych garażach. Remiza OSP nie nadaje się do użytku i nadal czeka na remont. Sytuacja dalej się nie zmieniła, choć strażacy zapewniają, że wszystko jest już na dobrej drodze do rozwiązania problemu. Pytanie najważniejsze. Co na to władze Gminy Biłgoraj? "Nowa Gazeta Biłgorajska" zadała to pytanie.

- Reklama -

Przypomnijmy: W maju pisaliśmy o strażakach z Rudy Solskiej, którzy trzymają wóz i sprzęt gaśniczy w prywatnych garażach. Remont remizy, który był prowadzony w czynie społecznym, został przerwany, ponieważ jeden ze strażaków zginął tragicznie w trakcie prac. Wójt obiecał zająć się sprawą. Po nagłośnieniu problemu prace ruszyły..Na kilka dni.

Od mieszkańców Rudy Solskiej dowiedzieliśmy się, że po publikacji artykułu w Nowej Gazecie Biłgorajskiej, z początkiem czerwca pojawiła się ekipa remontowa, która wymurowała komin i facjaty.  Po kilku dniach prac budowlańcy zniknęli. Na początku lipca o sprawie pisaliśmy ponownie. Wtedy Wójt zapewniał, że dach pojawi się do 12 lipca. Od mieszkańca Rudy Solskiej dowiedzieliśmy się, że wójt obietnicę spełnił.

Co na to Urząd Gminy Biłgoraj?

- Reklama -

(…)

Odpowiedź i więcej o aktualnej sytuacji  OSP Ruda Solska, tylko w papierowym wydaniu „Nowej Gazety Biłgorajskiej”. Już od wtorku w kioskach, sklepach i punktach kolportażu w całym powiecie biłgorajskim.

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.