- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Co uczniowie z Biłgoraja robili w Pradze?

Uczniowie z Biłgoraja wrócili właśnie z Czech. A dokładnie ci z Technikum Reklamy w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących. To nie były wcale przedwczesne wakacje, bo młodzież zdobywała wiedzę w szkole partnerskiej Smíchovská střední průmyslová škola w Pradze.

- Reklama -

Do pracy wyjechały dwie grupy młodzieży. Trzydzieścioro uczniów wzięło udział w dwóch tygodniowych mobilnościach.

Podczas pobytu młodzież wraz z opiekunami doskonaliła kompetencje kluczowe i umiejętności zawodowe, niezbędne na rynku pracy w branży reklamowej, co było głównym celem tego przedsięwzięcia.

– Nasza młodzież zdobywała wiedzę w szkole partnerskiej Smíchovská střední průmyslová škola, czyli w szkole średniej, która kształci w trzech głównych obszarach: Informatyka, Cyberbezpieczeństwo i Liceum Techniczne oraz współpracuje z czeskim Ministerstwem Edukacji, Młodzieży i Sportu w zakresie nowoczesnych rozwiązań w edukacji – informuje biłgorajska szkoła.

Uczniowie odbywali zajęcia warsztatowe w języku angielskim w nowoczesnych laboratoriach. Tematyka zajęć praktycznych i wykładów z dziedziny reklamy, mediów oraz najnowszych technologii cyfrowych obejmowała między innymi: tworzenie aplikacji, zajęcia na temat rzeczywistości wirtualnej i rozszerzonej czy cyberbezpieczeństwo.

Po zajęciach w szkole młodzież ZSZiO realizowała program kulturowy. Uczniowie poznali najciekawsze miejsca Pragi: Stare Miasto, słynny most Karola, Malá Strana (dzielnicę na lewym brzegu Wełtawy), na południu Nowe Miasto z placem Wacława, Hradczany z przepiękną gotycką katedrą i licznymi muzeami oraz położony na południu miasta Wyszehrad (dzielnica ze słynną twierdzą o tej samej nazwie).

 

 

- Reklama -

 

 

Praktyczne, innowacyjne zajęcia prowadzone przez nauczycieli i studentów Smíchovská střední průmyslová škola wzbogaciły wiedzę i umiejętności naszej młodzieży, a wspólne zajęcia z młodzieżą czeską w szkole i w czasie wolnym zaowocowały nowymi relacjami i pogłębieniem znajomości języka angielskiego.

/ZSZiO/

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.