- Reklama -

- Reklama -

Ciężarowcy nie zwalniają tempa

Ekipa biłgorajskich zawodników wzięła udział w Mistrzostwach Polski Seniorów i w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w podnoszeniu ciężarów, i znów zaliczyła udany start.

- Reklama -

Zawodnicy LKS Znicz Biłgoraj zaliczyli udany start na Mistrzostwach Polski Seniorów w Kobierzycach. Bardzo udany start miał Marcin Zwolak, który zdobył brązowy medal i osiągnął wynik 146 kg w rwaniu. Nie gorzej wypadła Natalia Nowacka, która poprawiła swój rekord życiowy (70 kg w rwaniu i 95 w podrzucie) i zajęła 5. miejsce. Także Agnieszka Rak (78 i 93 kg) po ciężkim i wyczerpującym sezonie osiągnęła wynik na wysokim poziomie. Dobrze spisała się również Ela Bielak (68 i 77 kg).

Nie gorzej wypadli także biłgorajscy zawodnicy podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów w Ciechanowie. W mistrzostwach wystartowało pięciu młodzików do lat 15.

- Reklama -

– Natalia Mrozik, mimo wspaniałej formy i wyniku na poziomie medalowym, spaliła rwanie na 43 kg i nie była klasyfikowana w dwuboju. W kategorii wagowej do 69 kg wystartował Jakub Kulik. Jego wynik to 73 na 92 (165 kg). Wspaniały start, wysokie 6. miejsce i poprawione rekordy życiowe aż o 9 kg – mówi Andrzej Strzałka, trener LKS Znicz Biłgoraj.

Podczas mistrzostw Marcin Szlachta także poprawił wyniki życiowe o 8 kg (87 na 105, 192 kg) i zajął wspaniale drugie miejsce. Maciej Dziwura, młody zawodnik, świetnie rokuje na przyszły rok. Swój debiut w Mistrzostwach Polski zakończył z wynikiem 48 i 63 (111 kg). Po ciężkiej walce udany start Cezarego Portki (102 na 130 kg), o 7 kg poprawione rekordy życiowe i brązowy medal w dwuboju.

Gratulujemy i liczymy na kolejne medale!

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.