- Reklama -

„Ciężka noga” kierowców

Czterech kierowców z „ciężką nogą” wpadło w powiecie podczas wczorajszych ogólnopolskich działań „Prędkość”. Mieszkańcy powiatów zamojskiego, tomaszowskiego i lubelskiego znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w obszarach zabudowanych. Niestety, z chwilą popełnienia rażących wykroczeń, pożegnali się z prawem jazdy na 3 miesiące.

Wczoraj policjanci w całym kraju prowadzili działania kontrolno-pomiarowe pod nazwą „Prędkość”. Podczas działań w powiecie biłgorajskim wpadło 4 kierujących, którzy znacznie zbagatelizowali obowiązujące przepisy ruchu drogowego.

Pierwszy kierowca – 41-latek z Tomaszowa Lubelskiego kierujący volkswagenem został zatrzymany do kontroli drogowej w Smólsku Dużym. Policjanci wykorzystujący do pomiaru prędkości laserowy miernik prędkości, zarejestrowali prędkość jego samochodu, który poruszał się 102 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. Kolejnym kierowcą tym razem w Starej Wsi był kierowca samochodu marki volvo, 34- latek z Zamościa. Na liczniku miał także 102 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h, czyli jechał o 62 km/h szybciej niż pozwalają na to przepisy.

- Reklama -

Kolejni kierowcy z „ciężka nogą” to m.in. 46-latek z Lublina który wpadł na radar także w Starej Wsi, mając na liczniku swojego fiata 116 km/h oraz 32 – latek z Lubllina, który swoją mazdą w Czernięcinie Głównym poruszał się z prędkością 137 km/h, czyli w tym przypadku aż o 87 km/h za szybko.

Jak się okazuje nadal nie wszyscy kierowcy zdają sobie sprawę z zagrożenia jakie powodują na drodze swoją nieodpowiedzialną jazdą. Policjanci przypominają, że zgodnie z obowiązującymi przepisami drogowymi, kierowca który przekroczy prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli będzie nadal prowadzić pojazd, okres ten zostanie przedłużony do 6 miesięcy. W przypadku ponownego przypadku prowadzenia pojazdów w przedłużonym okresie Starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania

KWP LUBLIN

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.