Automax

Ciągnik rolniczy w prezencie od Mikołaja

Młodzież ucząca się w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. W Witosa w Różańcu na długo zapamięta wizytę św. Mikołaja. Uczniowie otrzymali bowiem nowy ciągnik rolniczy, o mocy 145 KM, wyposażony w system automatycznego prowadzenia AutoTrac. Jest on wyposażony w najnowszą technologię pozwalającą na komunikację między maszynami rolniczymi.

Wykorzystywany będzie jako pomoc dydaktyczna dla uczniów technikum  w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki. Będzie pozwalał na wdrażanie rozwiązań rolnictwa precyzyjnego. Pomimo niesprzyjającej aury zainteresowanie "prezentem" było ogromne.

W ubiegłym roku Św. Mikołaj dostarczył naszym uczniom mikrociągnik i rozsiewacz do nawozów wyposażony w komputer. Widząc ogromne zainteresowanie młodzieży i chęć do poszerzania wiedzy, postanowił spełnić ich marzenia i oczekiwania. Prezentom w tym roku nie będzie końca, gdyż na gwiazdkę szkoła otrzyma przyczepę skorupową o ładowności 12 ton, która pozwoli na transport płodów rolnych.

W rozmowach z uczniami, Św. Mikołaj zdradził, że uzyskał znaczną pomoc w pozyskiwaniu środków na zakupy od Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.