- Reklama -

- Reklama -

Chwile grozy na biłgorajskiej posesji

Straż Pożarna z Biłgoraja postawiona na nogi. Na jednej z posesji przy ulicy Polnej w Biłgoraju pojawił się wąż. A z wężami jak wiadomo żartów nie ma. Właściciel zadzwonił po pomoc, strażacy z biłgorajskiej JRG popędzili co sił na miejsce.

- Reklama -

– Okazało się, że wąż zaplątał się w siatkę, które była na posesji i nie mógł wyjść. Wąż, a prawdopodobnie był zaskroniec – mówią Nowej Gazecie Biłgorajskiej strażacy.

Historia zna takie przypadki. Z tym, że zaskroniec jest … całkowicie niegroźnym i niejadowitym gatunkiem węża. Nie musimy się go obawiać. Nie ukąsi nawet wzięty do ręki. Żywi się głównie rybami, płazami i niewielkimi gryzoniami, które połyka w całości.

urząd MArszałkowski projekt

Cała akcja na posesji przy ulicy Polnej zakończyła się spektakularnym sukcesem i uspokajamy. Strażacy całego i zdrowego węża wypuścili do lasu.

 

foto: zdjęcie ilustracyjne (OSP w Sokołowicach)

- Reklama -

4 Komentarze
 1. Anonim mówi

  groza , o zgrozo

 2. Tomasz mówi

  Zaskroniec jest wężem to padalec jest beznogą jaszczurką czyli płazem.

 3. Do redakcji mówi

  zaskroniec nie jest wężem. jest płazem!

  1. admin@gazetabilgoraj.pl mówi

   Warty poczytać, zanim się skomentuje i da upust emocjom: Zaskroniec zwyczajny (Natrix natrix) to czarny lub oliwkowy wąż z charakterystycznymi żółtymi kropkami zaraz za skroniami. Samice dorastają do długości nawet 1,5 metra, natomiast samce – około 1 metra.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.