- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Chuligani niszczą mienie, burmistrz apeluje!

W związku z aktami wandalizmu w parku na Placu Wolności poniżej publikujemy apel Janusza Rosłana, burmistrza miasta Biłgoraja.

Szanowni Mieszkańcy, 

W ostatnim czasie obserwujemy nagminne dewastacje mienia miejskiego znajdującego się w oddanym do użytku niespełna 3 miesiące temu parku za Urzędem Miasta Biłgoraja. Zniszczone zostały między innymi elementy placu zabaw: huśtawka, klamki w furtkach oraz przęsła ogrodzenia. To tylko niektóre efekty wybryków chuliganów odnotowane na terenie miasta w ostatnim czasie.

Z podobną sytuacją mamy do czynienia na innych placach zabaw mieszczących się na terenie miasta oraz na nowym targowisku miejskim „Mój Rynek” przy ul. Jagiełły.

Wzywam do zaprzestania niszczenia mienia! Akty wandalizmu niweczą działania, których celem jest poprawa jakości życia mieszkańców i przestrzeni, w której żyjemy. Wydatki na naprawę wybryków chuligańskich i usuwania szkód ponosimy my, wszyscy mieszkańcy miasta. Należy pamiętać, że takie działania są przestępstwem. Park na Placu Wolności jest pod stałym monitoringiem 2 kamer.

7 stycznia br. po raz trzeci nagrania z monitoringu zostały przekazane policji. Przypominamy, że za niszczenie mienia kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

- Reklama -

Apeluję do mieszkańców, aby reagowali na to, co dzieje się w ich otoczeniu. Wielokrotnie zdarza się, że dzięki szybkiej i przytomnej reakcji świadków, policjanci są w stanie szybko zatrzymać sprawców wykroczenia. Nie bądźmy obojętni na akty wandalizmu, zgłaszajmy je policji lub straży miejskiej. Otoczenie, w którym wszyscy żyjemy, jest dobrem wspólnym i na każdym mieszkańcu spoczywa społeczny obowiązek dbania o nie.

Dzwoniąc na policję można zachować anonimowość, a połączenie na numer alarmowy 112 jest bezpłatne. Telefony do Straży Miejskiej to: 84 686 02 26 lub 721 818 182. Można także o nieprawidłowościach informować bezpośrednio oficera dyżurnego KPP w Biłgoraju pod numerem 47 815 22 10 lub swojego dzielnicowego. Można również skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, wchodząc na stronę internetową Policji. Mapa Zagrożeń jest bardzo prostym i intuicyjnym w obsłudze urządzeniem. Akty wandalizmu, dzikie wysypiska śmieci, miejsca grupowania się małoletnich, nielegalne rajdy samochodowe, nieprawidłowe parkowanie lub oznakowanie drogi, niszczenie zieleni, używanie środków odurzających czy spożywanie alkoholu w miejscu zabronionym to tylko część zagrożeń, jakie można zgłaszać policji za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Zgłoszenia są anonimowe.

Niniejszy apel kierujemy również do Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju o zwiększenie ilości patroli w parku za Urzędem Miasta Biłgoraja, szczególnie w porze wieczornej i nocnej.

                                                                                                                            Burmistrz Miasta Biłgoraja
                                                                                                                                    (-) Janusz Rosłan

- Reklama -

- Reklama -

3 Komentarze
  1. Niezadowolona mówi

    Szkoda, że na apele o dewastacji placu zabaw i kortu tenisowego na,, Kępach,, nie reagują władze miasta.

  2. Rycho Rysiński mówi

    Coś kiepski ten monitoring… 🙁

  3. Do wandali mówi

    Takie rzeczy robią ludzie, którzy inaczej nie potrafią się realizować. Mogą to zrobić jedynie poprzez niszczenie. Wtedy czują się lepiej. Tworzyć nie potrafią więc pozostaje im tylko niszczenie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.