- Reklama -

- Reklama -

Chóry Ziemi Biłgorajskiej zaśpiewały we Frampolu

W niedzielę 23 stycznia w kościele pw. św. Jana Nepomucena we Frampolu odbył się Koncert Kolęd. Już po raz dwudziesty trzeci zjechały tam chóry Ziemi Biłgorajskiej, aby pielęgnować tradycję kolędowania.

- Reklama -

Podczas koncertu w kościele wybrzmiały najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki, które w wykonaniu chórzystów podziwiać mogli mieszkańcy Frampola i okolic. Koncert Kolęd we Frampolu to już tradycja. Pomimo rocznej przerwy udało się w tym roku zorganizować to wydarzenie.

– Cieszymy się bardzo, że mimo sytuacji pandemicznej dyrygenci i chórzyści,  przyjęli w tym roku zaproszenie i przybyli na nasz koncert. Dla tych, którzy nie mogli do nas dotrzeć, dostępna była transmisja on-line na stronie internetowej Urzędu Gminy Frampol – mówi Anna Oleszczak-Karp, p.o. dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury we Frampolu.

W wydarzeniu wzięły udział chóry:

1. Chór Parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Korytkowie Dużym – pod dyrekcją Jerzego Odrzywolskiego

2. Chór Kameralny Parafii pw. św. Jerzego w Biłgoraju – pod dyrekcją Zbigniewa Bilińskiego,

- Reklama -

3. Chór Ziemi Biłgorajskiej „ECHO” – pod dyrekcją Pawła Stelmacha

4. Chór Parafii pw. św. Jana Nepomucena i MGOK we Frampolu – pod dyrekcją Eweliny Wójcik.  Diana Adamska – dyrygentka Chóru „NOSTER” parafii pw. św. Bartłomieja Apostoła w Goraju.

Gospodarze wystąpili jako ostatni, po czym był czas na gratulacje i podziękowania. A te osobiście wręczył burmistrz Frampola Józef Rudy.

Organizatorami uroczystości byli: Chór Parafii pw. św. Jana Nepomucena i Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury we Frampolu, Proboszcz Parafii pw. św. Jana Nepomucena we Frampolu, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury we Frampolu oraz Burmistrz Frampola.

 

red. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.