sklep

Chojnacki i Czyżykiewicz na Spotkaniach

Występy dwóch znanych i cenionych bardów- Jarosława Chojnackiego i Mirosława Czyżykiewicza uświetnią tegoroczne 29 Biłgorajskie Spotkania z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską. Biłgorajskie Spotkania to także występy Gospodarzy i Przyjaciół Spotkań. O nagrodę główną festiwalu „Gęste Sito Krytyki” w tym roku walczyć będzie kilkunastu wykonawców. Spotkania odbędą się w przedostatni weekend września, 22- 24 września. Bilety w cenie 10 zł, do nabycia w kasie kina BCK lub na www.bck.lbl.pl.

Przed nami 29 edycja Biłgorajskich Spotkań z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską- festiwalu organizowanego przez Stowarzyszenie „Teatr i Muzyka” , Biłgorajskie Centrum Kultury przy współudziale Urzędu Miasta Biłgoraj oraz Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.

Tradycyjnie pierwszy dzień Festiwalu należał będzie do Gospodarzy oraz Przyjaciół Spotkań. W piątek na biłgorajskiej scenie pojawią się zatem: Teatr Poezji i Piosenki, Katka Kotecka, Jacek Kadis, Beata Osytek, Mariusz Oziu-Orzechowski i Joanna Pilarska. Na deser wystąpi natomiast bardzo dobrze znany biłgorajskiej publiczności i ciepło przez nią przyjmowany JAROSŁAW CHOJNACKI.

Drugiego dnia imprezy zapraszamy na koncert konkursowy, który rozpocznie występ laureata Spotkań sprzed dwóch lat Łukasza Jędrysa z Olsztyna. W przesłuchaniach konkursowych uczestnicy będą walczyć o nagrodę główną Festiwalu, czyli „Gęste Sito Krytyki” oraz nagrody i wyróżnienia w kategorii wykonawczej i autorskiej. Wszyscy wykonawcy będą także walczyć o najmilszą z nagród- przyznawaną w drodze plebiscytu publiczności, czyli „Wdzięczne ucho publiczności”.

W niedzielne popołudnie zapraszamy na Koncert Finałowy, czyli występ laureatów 29 Spotkań. Na zakończenie wystąpi MIROSŁAW CZYŻYKIEWICZ – kultowy artysta w kręgach piosenki literackiej. Kompozytor, pieśniarz, poeta, malarz. Na swoim koncie ma niezapomniane koncerty i liczne nagrody: laureat FAMY (Festiwalu Artystycznego Młodzieży Akademickiej w Świnoujściu) w latach 1986 i 1987 w kategorii piosenki poetyckiej, pierwszy w historii laureat Nagrody Kapituły im. Jacka Kaczmarskiego podczas Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie w 2004 roku, w 2005 roku nominowany do Fryderyka za album "Allez!" w kategorii „Album roku: piosenka poetycka” . Artysta ceniony zarówno przez miłośników Stachury, Wysockiego jak i Cohena.

 

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.