- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Choinkowy interes już się kręci

W przeddzień świąt sprawdzamy, co dzieje się na rynku choinek w powiecie biłgorajskim, bo dziać się powinno. Gdzie i za ile kupimy w tym roku świąteczne drzewko? - Ceny świerka brutto zaczynają się od 44,99 zł i kończą na 114,99 zł - mówią nam leśnicy. Jest też oczywiście opcja choinki z plastiku (made in China), albo ... choinki kompletnie za darmo.

- Reklama -

W Gospodarstwie Ekologicznym Henryka Bochniaka sezon choinkowy rozpoczyna się 12 grudnia:

-W naszej ofercie znajduje się jodła kaukaska sprowadzana z Danii. Choinka ma różne wymiary: mamy choinki od 170 cm do 300 cm. Ceny zaczynają się od 100 zł, więc choinki są niewiele droższe niż w zeszłym  roku – mówi pan Henryk.

Dlaczego powinniśmy kupić choinkę z dalekiej Danii?

– Dlatego, że jodła z Danii wygląda najpiękniej i jest najzdrowsza dzięki klimatowi tego kraju, w którym drzewo może rosnąć zgodnie z cechami gatunkowymi. Natomiast dzięki obszarom plantacji, na których każda jodła kaukaska ma odpowiednio dużo miejsca, może rozrastać się wszerz i łapać promienie słoneczne – wyjaśnia pan Henryk.

Pan Bochniak choinki sprzedaje na terenie swojego gospodarstwa w Chmielku 141 (gm. Łukowa), ale w ofercie ma również  możliwość dowozu do domu.

- Reklama -

Praktyczne, bo plastikowe

Odwiecznego problemu: „choinka żywa czy sztuczna” tutaj nie rozwiążemy, jednak o możliwości zakupu choinki plastikowej również informujemy. Plastikowe drzewko to doskonały wybór dla tych, którzy cenią wygodę i porządek. Plastikowe choinki od można kupić na terenie Biłgoraja już od kilku tygodni. Cena w sklepach i na biłgorajskim targu waha się od 50 do 300 zł – wszystko zależy od wielkości, rodzaju czy koloru. Bo tu natura nikogo nie ogranicza i plastikowa choinka nie musi być zielona.

A może darmowe drzewko?

(…)

Więcej o choinkowym interesie, w papierowym wydaniu Nowej Gazety Biłgorajskiej. Zachęcamy do ;lektury. Już we wtorek w kioskach, sklepach i punktach kolportażu w całym powiecie biłgorajskim.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.