- Reklama -

Choinki, szopki i aniołki

Rozstrzygnięto już konkurs na „Najładniejszą ozdobę ludową związaną z obchodami świąt Bożego Narodzenia”. Na konkurs wpłynęły 44 prace indywidualne oraz dwie prace grupowe ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy. Udział w konkursie wzięły szkoły podstawowe w Potoku Górnym, Dąbrówce, Szyszkowie, Lipinach Dolnych, Lipinach Górnych-Borowinie oraz gimnazjum w Szyszkowie i Lipinach Dolnych. Organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Potoku Górnym. 

Komisja konkursowa oceniła prace i postanowiła wyróżnić choinki: Sandry Derylak, Oliwii Siek, Błażeja Zwolaka, Nikoli Ożgi (szkoła w Lipinach Górnych-Borowinie), Natalii Jaceczko, Karoliny Deryło, Kornelii Jaceczko, Natalii Wojtyło, Emilii Deryło (szkoła w Lipinach Dolnych), Karoliny Kurzyp, Szymona Staronia (szkoła w Potoku Górnym), Kamila Fusiarza, Huberta Masełka (gimnazjum w Szyszkowie), Malwiny Zarębskiej, Julii Buraś, Gabrieli Bartosiewicz (oddział przedszkolny w Dąbrówce), Julii Golik, Aleksandry Partyki, Izabeli Niemiec, Dawida Fusiarza, Natalii Deryło, Agnieszki Sochy (szkoła w Szyszkowie).

Za wykonanie stroików świątecznych wyróżniono: Kacpra Czerebę, Annę Ostolską (szkoła w Lipinach Dolnych), Karola Pawelca (szkoła w Lipinach Górnych-Borowinie), Natalię Petlak (szkoła w Szyszkowie), Dominikę i Zuzannę Borek (oddział przedszkolny w Dąbrówce), Emilię Golik, Natalię Pudło, Aleksandrę Kurzyp (szkoła w Potoku Górnym).

Wyróżniono także Kingę Serafin ze szkoły w Lipinach Górnych za wykonanie pięknego aniołka.

Za wykonanie ozdób choinkowych wyróżniono prace: Emilii Rębacz, Izabeli Ćwikły (gimnazjum w Lipinach Dolnych), Wiktorii Jaśkowskiej (szkoła w Lipinach Dolnych).

- Reklama -

Dzieci i młodzież na konkurs przygotowały także rozmaite bombki choinkowe. Komisja wyróżniła prace należące do: Agnieszki Szadkowskiej (gimnazjum w Szyszkowie), Kacpra Krasnego, Martyny Deryło, Mateusza Wilkosa (szkoła w Potoku Górnym), Fabiana Gruma (szkoła w Lipinach Górnych), Marleny Śmieciuch (oddział przedszkolny w Dąbrówce), Zuzanny Ples, Wiktorii Deryło (szkoła w Szyszkowie). 

Za wykonanie szopek bożonarodzeniowych nagrodzono prace: Julii Paszko (szkoła w Lipinach Dolnych), Wiktorii Deryło (szkoła w Szyszkowie).

Najładniejszego bałwanka wykonała Martyna Wawrzak ze szkoły podstawowej w Szyszkowie.

Wszystkie prace prezentowane są na wystawie w holu Urzędu Gminy w Potoku Górnym.

Już dzisiaj pracownicy GOK w Potoku Górnym zapraszają na Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek, który odbędzie się 15 stycznia o godz. 15.00 w świetlicy środowiskowej/remizie OSP w Potoku Górnym. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.