- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Chodniki w czterech miejscowościach

W gminie Księżpol rozstrzygnięte zostały już przetargi na budowę chodników w czterech miejscowościach, w Płusach, Majdanie Nowym, Majdanie Starym i Markowiczach. Inwestycje mają łącznie kosztować prawie 714 tysięcy złotych. Powstanie 2287 metrów bieżących nowych chodników.

Z nowego odcinka chodnika o długości 828 metrów będą wkrótce cieszyć się mieszkańcy Płus. Plac budowy już przekazano wykonawcy, a prace ruszyły. To ostatni odcinek szlaku komunikacyjnego dla pieszych, który połączy Płusy z Korchowem Pierwszym. Wartość inwestycji oszacowano na 223 700 zł, a wszystkie roboty budowlane mają zakończyć się do końca lipca 2021 roku.

Nie mniej potrzebna inwestycja rozpoczęta została także w Majdanie Nowym. Zakończyło się już postępowanie przetargowe, a wykonawca lada moment ruszy z pracami w terenie. Będzie to 306 metrów chodnika w kierunku Starego Lipowca. Prace mają zakończyć się pod koniec czerwca 2021 r. Koszt inwestycji to 120 134,22 zł.

- Reklama -

Trzeci etap budowy chodnika ruszy wkrótce także w Markowiczach. W tej miejscowości powstanie 218 metrów ścieżki dla pieszych, a wartość tej budowy wyniesie 71 298,01 zł. Wszystkie prace mają zakończyć się do 15 lipca 2021 r.

Chodnik o długości 935 metrów powstanie także w Majdanie Starym. Będzie to ostatni etap budowy ścieżki dla pieszych, który połączy istniejący odcinek chodnika i dobiegnie do końca zabudowań. Wartość inwestycji to 298 815,11 zł. Prace mają być zakończone do 31 sierpnia bieżącego roku.

– Plany mamy ambitne, gdyż w tym roku chcemy zakończyć budowę chodnika w Majdanie Starym, a do tego wspólnie z powiatem planujemy położyć nową nakładkę asfaltową na drodze powiatowej na odcinku wybudowanego chodnika – mówi wójt gminy Księżpol Jarosław Piskorski. Budowa chodnika w Płusach pozwoli nam połączyć ciąg dla pieszych od Płus do końca Korchowa Pierwszego. Z kolei w Markowiczach będzie to trzeci etap budowy chodnika w kierunku Zań, a w latach następnych mamy nadzieję realizować kolejne odcinki chodnika w tej miejscowości – dodaje wójt.

Samorząd gminy Księżpol przygotowuje się także do budowy blisko 2-kilometrowego odcinka w ciągu drogi Rakówka – Kulasze. Podpisano już umowę na wykonanie dokumentacji projektowej. Droga ta prowadzić będzie do nowego mostu. W toku jest również zakup wyposażenia do kuchni Wiejskiego Domu Kultury w Majdanie Starym.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.