- Reklama -

Chodniki i oświetlenie uliczne

W kilku miejscowościach gminy Księżpol trwają prace związane z budową chodników.

W Rogalach, Płusach i Korchowie Pierwszym w gminie Księżpol w ciągu trzech miesięcy zostaną wybudowane nowe chodniki. Umowy na wykonanie robót w tych miejscowościach już są podpisane. Ich koszt to prawie 330 tysięcy złotych, które w całości będą pochodzić z gminnego budżetu.

W większości będzie to kontynuacja wcześniejszych inwestycji. Prace w Rogalach będą prowadzone na kolejnym odcinku od drogi wojewódzkiej 835 do początku miejscowości, a w Korchowie Pierwszym przy trasie Płusy – Babice powstaną dwa odcinki nowego chodnika.

- Reklama -

Najwcześniej, bo jeszcze przed wakacjami, ma być gotowy chodnik w Płusach, do końca lipca potrwają prace w Rogalach, a na koniec sierpnia jest wyznaczony termin wykonania robót w Korchowie Pierwszym.

W tym samym terminie ma być wybudowany od podstaw nowy odcinek ul. Słonecznej w Księżpolu z oświetleniem. Wykonawca tych prac również jest wybrany, a ich koszt to prawie 300 tysięcy złotych.

W najbliższych planach gminy jest także szósty odcinek chodnika w Majdanie Nowym przy trasie Majdan Nowy – Pisklaki.

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. angela mówi

    Oczywiście z polbruku, no bo drogo a gminę stać. Zamiast z asfaltu, i dziadzi by rowerkiem pojechał do sklepu wygodnie, dzieci na hulajnogach do szkoły wygodnie, albo wózek z dzieckiem popchać wygodnie, nie wspomnę o niepełnosprawnych, ale nie, bo znajomy Zdzisio handlarz kostką ma mieć w kieszeni, a nie mieszkańcy dobry i komfortowy chodnik. Jakie to typowe, taki standard wschodni.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.